به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۲۸۵۲۵۳

کرونای دلتا در کودکان خطرناک‌تر است؟

کرونای دلتا در کودکان خطرناک‌تر است؟
گروه علمی:یک پزشک و ویروس شناس در روسیه در مورد ویژگی خطرناک ویروس کرونا و سویه "دلتا" توضیح داد.دکتر یوگنی کوماروفسکی، پزشک و ویروس شناس در روسیه اظهار داشت که سویه "دلتا" برخلاف سایر جهش ها، در دوز عفونی کمتری باعث بیماری می‌شود. کوماروفسکی نوشت: " از نظر تئوری، دلتا می‌تواند روند شدیدتری از بیماری ایجاد کند، زیرا ذرات ویروسی کمتری برای اینکه فرد به این بیماری دچار شود وجود دارد.
 
به گفته او ، امروز هیچ اطلاعات موثقی مبنی بر اینکه این سویه تهدیدی جدی برای خردسالان است، وجود ندارد. وی گفت: "هیچ کار علمی وجود ندارد که ادعا کند دوره" دلتا "در کودکان شدیدتر از سایر انواع کووید است. "کوماروفسکی تأکید کرد که هیچ روش خاصی برای محافظت از کودکان در برابر این سویه وجود ندارد. دکتر یادآور شد که والدین باید به طور منظم آپارتمان را تهویه کنند و از مواد ضد عفونی استفاده کنند و از مکان‌های شلوغ پرهیز کنند. وی برای جلوگیری از مراجعه به پزشک، به بزرگتر‌ها توصیه کرد که مواد غذایی یا کالا‌های تحویل داده شده به خانه هایشان را سفارش دهند و کمتر از خانه بیرون بروند.

گفتنی است، دلتا نامی است که برای گونه B.۱.۶۱۷.۲ ویروس سارس-کوو-۲ انتخاب شده است که منشا آن از هند بوده است. اولین مورد ابتلا به این نوع از ویروس در دسامبر ۲۰۲۰ مشاهده شد و پس از آن به سرعت گسترش یافت. سازمان بهداشت جهانی این گونه جدید را "سریع‌ترین" نوع ویروس اعلام کرده است.
برچسب ها: ویروس کرونا