کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هوا در نیمه شمالی کشور ۱۰ درجه گرمتر می‌شود

9 مرداد 1400 ساعت 17:39


گروه جامعه:مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از دوشنبه ۱۱ مرداد تا پایان هفته در نیمه شمالی کشور دما افزایش می‌یابد که این افزایش دما در شمال غرب، سواحل خزر و شمال شرق بین ۵ تا ۱۰ درجه خواهد بود.
 

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل، شرق خراسان رضوی و بخش‌هایی از مرکز کشور به ویژه جنوب سمنان، جنوب تهران، شمال اصفهان، قم و مرکزی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود که سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

وی ادامه داد: در دو روز آینده در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، قزوین، ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید داریم. در همین مدت در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و جنوب فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و حام در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز دوشنبه ۱۱ مرداد در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، گیلان، مازندران، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، سمنان، قزوین، البرز و گلستان و در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، برخی نقاط هرمزگان و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد با احتمال خیزش گرد و خاک همراه است.

وی گفت: روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان و روز چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های مازندران، البرز و تهران در ساعات بعد از ظهر بارش پراکنده و وزش باد داریم.ضیائیان اضافه کرد: از دوشنبه تا پایان هفته دما در نیمه شمالی کشور افزایشی است که این افزایش دما در شمال غرب، سواحل خزر و شمال شرق بین ۵ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری، بعد از ظهر ابری، گاهی وزش باد با رگبار باران پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۵ و ۲۵ درجه خواهد بود.وی افزود: روز آینده شهر کرد و همدان با کمینه دمای ۱۵ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.


کد مطلب: 285530

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/285530/هوا-نیمه-شمالی-کشور-۱۰-درجه-گرمتر-می-شود

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir