به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۲۸۵۷۱۹

رئیسی یک توافق خوب با غرب می‌کند

رئیسی یک توافق خوب با غرب می‌کند
گروه سیاسی: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تفاوت دولت آقای رئیسی و روحانی این است که دولت آقای روحانی به دنبال توافق به هر قیمتی بود، اما دولت آقای رئیسی به دنبال توافق خوب است که منافع ملت را تامین کند. پیش بینی ما این است که دولت آقای رئیسی زیر میز مذاکرات نخواهد زد.
مجتبی ذالنوری در مورد آینده مذاکرات وین گفت: دولت آقای روحانی نتوانست مذاکره را تمام کند اینگونه نبود که نگذارند یا فرصت نداشته باشد، مگر ۷سال زمان کمی برای مذاکره بود آیا باید روز آخر کار را پیگیری کنند.
وی اظهار کرد: آقای رئیسی و دولت وی اگر بخواهند برجام را اجرایی کنند از دولت روحانی نه تنها چیزی کم ندارد بلکه دارای ظرافت ها، باهوشی بیشتری است و توانایی شناسایی بزنگاه‌هایی را دارد که ممکن است در این توافقات منافع ملت آسیب بخورد.
وی ادامه داد :دولت آقای رئیسی به دنبال این خواهد بود که منافع برجامی ملت را محقق کند. ملت هزینه‌های برجام را داده است، اما منافع آن را نگرفته است. آقای روحانی هزینه‌های برجام را از جیب ملت پرداخت کرد، ولی نتوانست منافعی برای ملت بگیرد. هنر آقای رئیسی این است که از آن هزینه‌هایی که رفته است و رسیدی هم بابت آن گرفته نشده است منافع ملت را نقد کند؛ یعنی چک نسیه برجام را نقد کند.
ذوالنوری تاکید کرد: یقین بدانیم اگر قرار بوده در گذشته برجام منفعتی برای ملت داشته باشد در دولت آقای رئیسی نه تنها آن منفعت کاهش نخواهد داشت بلکه افزایش هم خواهد داشت.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به اینکه آیا در صورت تفاهم دو طرف، نیازی به تصویب توافق در مجلس است گفت: اگر چارچوب کلی توافقات با منافع ملی سازگاری داشته باشد، بعد از اینکه در مورد مفاهیم کلی توافق شود مسیر تصویب آن در مجلس طی می‌شود؛ توافق به مجلس می‌آید و بعد از تصویب مجلس برای تایید نهایی به محضر مقام معظم رهبری خواهد رسید.ذالنوری در مورد اینکه تا چه اندازه احتمال دارد از تیم مذاکره کننده فعلی در تیم مذاکره کننده دولت آقای رئیسی استفاده شود گفت: اگر تیم مذاکره کننده فعلی این ظرفیت را داشت تا الان باید منافع ملی را محقق می‌کرد. اینکه بپرسیم آیا این تیم می‌تواند منافع را محقق کند؟ باید بگویم خیر. در واقع اگر این تیم کفایت لازم را داشت نتیجه آن کفایت را باید مردم استفاده می‌کردند؛ اما این به معنی آن نیست که تیم مذاکره کننده دولت جدید از اطلاعات، تجارب، دستاورد‌ها و پشت پرده‌هایی که تیم مذاکره کننده دولت آقای روحانی دارد استفاده نکند و آن‌ها را کنار بگذارد، بلکه از آن‌ها استفاده می‌کند. اگر تیم مذاکره کننده قبلی بضاعت و امکانات و توانمندی‌هایی دارند با توجه به نگاه بازی که دولت رییسی دارد قطعا از توانمندی آن‌ها استفاده می‌کند.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ۲۳:۵۱
ببین ،وزیر اممور خارجه رییسی از تندرو‌ترین‌ها هست از دار و دسته جلیلی . به احتمال زیاد هیچ توافقی حاصل نمی‌شه . چون این دولت جدید در توهم یک توافق خوب که تمام آرزوهای اینها را براورده کنه هست که چنین چیزی را غرب به اینها نمیده. بزک نمیر بهار میاد .کمبوزه با هوار میاد(نه خیار) (375354)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۰۷:۱۸
شما که برجام اتش زدید حالا دنبال ان را گرفته اید؟ (375367)