به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ ساعت ۱۷:۵۲
کد مطلب : ۲۸۵۷۴۴

ماژول ایستگاه فضایی باکاهش فشارهوا روبرو شد

ماژول ایستگاه فضایی باکاهش فشارهوا روبرو شد
گروه علمی:پس از اتصال ماژول روسی نائوکا به ایستگاه فضایی بین المللی مشخص شد فشار هوا در ماژول روسی دیگر کاهش یافته است. هرچند این فشار به زودی افزایش می یابد اما چالش برانگیز است.دیمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه روز گذشته اعلام کرد به دلیل نشتی هوا در ماژول روسی ایستگاه فضایی بین المللی فشار هوای آن کاهش پیدا کرده بود.
 
طبق اطلاعات موجود فشار هوا طی دو هفته قبل از پرتاب ماژول روسی نائوکا کاهش یافته بود. این در حالی است که روز پنج شنبه پس از اتصال ماژول تحقیقاتی نائوکا به ایستگاه فضایی بین المللی، پیشرانه‌های آن به طور ناگهانی روشن شدند و در نتیجه این رویداد موقعیت ایستگاه در فضا تغییر کرد. البته به گفته راگوزین این دو رویداد ارتباطی با یکدیگر نداشته‌اند.

طبق اطلاعات موجود کاهش فشار در نتیجه یک نشتی کوچک هوا در ماژول Zvezda است و احتمالاً تا ۲۴ ساعت بعد برطرف شده است.راگوزین در پاسخ به سوالات رسانه‌ها در توییتی نوشت: ما چنین رویدادی را پیش بینی می‌کردیم. البته کاهش فشار شدید نبود اما همچنان چالش برانگیز است. اما ربطی به ماژول تحقیقاتی ندارد.

روز ۲۹ جولای که ماژول نائوکا به ایستگاه فضایی بین المللی رسید، سطح فشار ماژول Zvezda حدود یک سوم فشار آن در ۱۴ جولای بود اما بعداً افزایش یافت.سال گذشته نشتی هوا در این ماژول ردیابی شد اما با وجود تلاش‌های بسیار برای برطرف کردن آن همچنان به اختلال در فشار منجر می‌شود.
برچسب ها: فناوری فضایی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *