به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۰:۳۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ساعت ۰۹:۰۵
کد مطلب : ۲۸۵۷۹۸

قتل عضو حزب‌الله در یك عروسی

قتل عضو حزب‌الله در یك عروسی
گروه بین الملل: یک روز بعد از قتل یکی از اعضای جنبش حزب‌الله لبنان در یک مراسم عروسی، دست‌کم سه نفر دیگر در درگیری‌ میان قبایل سنی و گروه شیعه حزب‌الله در شهری در جنوب بیروت کشته شدند.
 ویدیوی یک تیراندازی به فردی در مراسم عروسی در شهر الجیه در جنوب بیروت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.حزب‌الله لبنان تایید کرد که علی شبلی، که در این حادثه به قتل رسید، عضو این گروه بوده است.در ویدیویی که از این حادثه منتشر شده، دیده می‌شود که فرد مهاجم با نزدیک شدن به علی شبلی چندین گلوله به او شلیک می‌کند. این تیراندازی حمله‌ای تلافی‌جویانه از سوی یکی از قبایل سنی بوده که سال گذشته یکی از اعضایش دردرگیری‌های میان سنی‌ها و شیعیان کشته شده بود.روزیكشنبه هم درگیری‌های شدید در منطقه خالده در جنوب بیروت رخ داده که به گزارش رویترز دست کم سه نفر در آن کشته شده‌اند.شبکه العربیه گزارش داد که در این درگیری‌ها میان قبایل سنی و گروه حزب‌الله  پنج نفر کشته شده‌اند.به گفته رسانه‌های محلی یکی از این کشته‌‌ها، علی برکات، از مقام‌های حزب‌الله بوده است. گفته می‌شود که اعضای حزب‌الله با حمله‌ای غافلگیرانه روبرو شده‌اند.یک سال پیش هم بعد از نصب پوسترهایی از مراسم عاشورا در منطقه خالده، درگیری‌های شدیدی بین قبایل سنی این منطقه و شیعیان رخ داد که یک نوجوان سنی در آن کشته شد. قتل عضو حزب‌الله در مراسم عروسی، در واقع حمله‌ای انتقام‌جویانه بعد از یک سال از سوی قبیله این نوجوان بوده است.بعد از قتل علی شبلی نیروهای امنیتی در محل حادثه مستقر شدند و اعلام کردند که تحقیقات درباره این حادثه را آغاز کرده‌اند.
حزب‌الله لبنان  در بیانیه‌ای با محکوم کردن این قتل خواهان مجازات عاملان آن شد.به نوشته رسانه‌های عربی قتل عضو حزب‌الله و درگیری‌ها که چندین کشته به جا گذاشته، نشان از بالا گرفتن درگیری‌های قومی و فرقه‌ای در لبنان دارد.این وقایع در آستانه سالگرد انفجار مرگبار بندر بیروت و در حالی رخ می‌دهد که لبنان از آن زمان با بن‌بست سیاسی روبرو شده و وضع اقتصادی در این کشور به شدت وخیم است.


 
برچسب ها: لبنان