به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۲۸۵۸۵۳

خسارت ۱۰۰ میلیاردی توفان به منطقه سیستان

خسارت ۱۰۰ میلیاردی توفان به منطقه سیستان
گروه جامعه: مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: میزان خسارت توفان چند روز اخیر در منطقه سیستان براساس برآوردهای اولیه بیش‌از ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.به گزارش ایسنا علیرضا شهرکی ۱۱ مردادماه با اشاره به توفان چند روز اخیر در منطقه سیستان گفت: بخشی از خسارات توفان قابل ارزیابی نیست و نمی‌توان برای آن عدد گذاشت، در واقع آن لطمه روحی، فشارهای روانی و مختل شدن فعالیت‌های اقتصادی مردم است که این موارد قابل احصا نیست.
 
وی ادامه داد: تمام روستاهای سیستان متاثر از توفان هستند و در این بین ۱۰۰ روستا به طور مستقیم درگیر این پدیده بوده و روستاهای پر خطری هم داریم که در مسیر مدفون شدن قرار می‌گیرند.مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۵۳۷ نفر متاثر از پدیده گرد و غبار تاکنون به مراکز درمانی منطقه سیستان مراجعه کردند که ۱۰۷ نفر از این افراد به دلیل شدت عارضه بستری شدند.

وی افزود: بیشترین سرعت باد در سیستان طی چند روز اخیر ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت بوده و از ابتدای سال تاکنون ۷۳ روز پر خطر از لحاظ پدیده گردو غبار در سیستان و بلوچستان داشتیم.شهرکی تصریح کرد: توفان گرد و غبار زمانی اطلاق به توفان می‌شود که سرعت باد بالای ۵۴ کیلومتر بر ساعت باشد در واقع ممکن است در یک منطقه پدیده گردوغبار را داشته باشیم، اما توفان گردو غبار نباشد، چون سرعت باد کمتر از آن‌چیزی باشد که به آن توفان گفته شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *