>> بحران کمبود پزشک در شرق کشور - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : ۲۸۵۸۹۱

بحران کمبود پزشک در شرق کشور

بحران کمبود پزشک در شرق کشور
گروه جامعه: یک نماینده مجلس معتقد است که افزایش تعداد پزشکان تنها راهکار مدیریت بحران کرونا در سیستان و بلوچستان است.معین الدین سعیدی درباره کمبود پزشک در استان سیستان و بلوچستان، گفت: در استان سیستان و بلوچستان به شدت با کمبود پزشک مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت نامطلوب کرونا موجب وضوح بیشتر این معضل نسبت به قبل شده است، ضمن گلایه از مصوبات اجرا نشده ادامه داد: افزایش ظرفیت در رشته پزشکی که یکی از مصوبات سفر وزیر بهداشت به منطقه بود زیرا افزایش تعداد پزشکان تنها راهکار وضعیت بحرانی کمبود پزشک در منطقه سیستان و بلوچستان است.

سعیدی ادامه داد: راهکاری که هم مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم مانند سیستان و بلوچستان را حل می‌کند و هم منجر به کاهش انحصارگرایی در حوزه تربیت پزشک می‌شود.نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس، با ابراز نگرانی از کمبود پزشک به دلیل عدم پیگیری صحیح این موضوع، افزود: در تمام حوزه نمایندگی من از جاسک تا راسک که شامل ۶ شهرستان است، تنها یک متخصص عفونی وجود دارد.
مرجع : مهر
برچسب ها: کمبود پزشک
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *