به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب : ۲۸۵۹۴۳

رتبه‌های سهمیه‌ای کنکور؛ رتبه ۷۴هزار شده ۷۸۰

رتبه‌های سهمیه‌ای کنکور؛ رتبه ۷۴هزار شده ۷۸۰
گروه جامعه: سایت برترین‌ها نوشت: گویی بنا نیست حاشیه‌ها دست از سر کنکور سراسری 1400 بردارد. این کنکور که تا هفته آخر درباره برگزاری یا عدم برگزاری آن در شرایط کرونایی کشور اظهار نظر می‌شد بالاخره برگزار شد؛ اما بلافاصله پس از برگزاری اعتراضات بسیاری به سخت بودن سوالات این کنکور به گوش می رسید، حالا پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کسب رتبه های عجیب و غریب از سوی برخی داوطلبان بحث داغ کاربران فضای مجازی شده است.
 
نظر برخی کاربران فضای مجازی درباره رتبه های اعلامی برخی دواطلبان را بخوانید:
* کاربری به نام علی نوشت: من برادرم کنکور داده، در زندگی‌اش ۱۸ نگرفته هیچ امتحانی رو. کنکورم عالی داده بود. الان رتبه‌اش شده ۶۰۰۰۰ یعنی هنگ کردم از تعجب.
* یکی دیگر از کاربران اینگونه شرح داده: بنده مشاور تحصيلي‌ام ، چندتا از دانش اموزآن من كه ميدونم هيچ تلاشي نمي‌كردن و هر روز با دوستان خود بيرون بودن رتبه‌هاي عجيبی آوردن كه اصلا توقع نمي‌رفت! حتي خانواده های آنها هم  تاييد مي‌كنند ولي خب چون رتبه خوب کسب کردن كسي نميتونه چيزي بگه.
* امیر هم در صفحه خود در فضای مجازی نوشته: در استان ما سیستان و بلوچستان هم دانش آموزی که عملا کتاب را باز نکرده رتبه سه رقمی آورده در رشته تجربی 60 میلیون دادن به ادمین یه کانال تلگرامی، سر جلسه جواب‌ها به وسیله هندزفری سیم کارت‌دار به آنان داده شده!
* یکی از فرهنگیان هم اینگونه توضیح داده که: من مدیر دبیرستانم، دبیرستان دولتی ،دانش آموزان خیلی خوبم رتبه‌هاشون زیاد شده، یکی که متوسط به پایین بود ،رتبه‌اش ۴۰۰ شده.
* کاربر دیگری هم با گلایه نوشت: بحث سهمیه هم واقعاً ناعادلانه‌ست. رتبه ۷۴هزار شده ۷۸۰
همزمان با ادعاهای مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی درباره کسب رتبه‌های غیرمعقول توسط برخی داوطلبان  تصویری که گفته می‌شود مربوط به آگهی فروش تجهیزات انتقال پاسخ به داوطلبان کنکور بوده در فضای مجازی دست به دست می‌شود.
 بحث حذف کنکور در مجلس مطرح بارها مطرح شده اما تاکنون به نتیجه نرسیده است،در سال ۱۳۸۶ طرح نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه و مراکز آموزش عالی در مجلس تصویب شد، قرار بود بر اساس این قانون نقش کنکور در پذیرش دانشجو کم و تا سال ۱۳۹۰ به صورت کامل حذف شود. پس از گذشت یک دهه هنوز اتفاقی نیفتاده است و عده‌ای نبود زیر ساخت و عدالت آموزشی را بهانه می‌کنند و عده‌ای به گردش مالی بالای صنعت کنکور و اصطلاحاتی مانند مافیای کنکور اشاره می‌کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
برچسب ها: سهمیه‌ کنکور

۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۲۰:۱۹
به هر کسی دلتان می خواهد پول بدهید ولی دانشگاه جای انکسی است که استعداد دارد جای بچه های مردم را به کسی ندهید این افرادهم بازدهی ندارند فقط یک صندلی را که جای یک نحبه است اشغال می کنند (375410)
نیلوفر
United Kingdom
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۱:۳۴
من به اندازه ی هرچی که شما فکرشو کنین خوندم تلاش کردم رتبه ام شده ۷۱۰۰۰هزار راضی نیستم حلال هم نمیکنم مگه جنگه چرا هم بزارید ما قبول شیم اصلا چرا این کارو کردین شما سنجش ها با ما دشمنی دارین به خدا انصاف نیس یکی که خونده رتبه اش این بشه ولی کسی کا نخونده ۳رقمی بشه (375420)
نیلوفر
United Kingdom
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۱:۳۸
به خدا انصاف نیس بالاخره فقط این دنیا نیس آخرتی هم هس من نمی گذرم حق ام و خوردین هر جوری که فکرشو بکنین من خوندم تلاش کردم رتبه ام شده ۷۱۰۰۰هزار راضی نیستم حلال هم نمیکنم اونوقت کسی که نخونده به ۳رقمی (375421)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۹:۲۵
باسلام دریاسوج هم چند نفرهستند که موقعی که مدرسه می رفتند به خاطر درس چندبار درپایه دهم ویازدهم ازمدرسه اخراج شده
وحالا توکنکور رتبه شان شده ۲۰۰ و۵۰۰ و۷۰۰ این کجاش عداالته بچه های با استعداد حذف شدن (375440)
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۱۹:۵۳
هر کی رتبه آورده میگ ده الی دوازدهم ساعت مطالعه داشتم. وإلا منم داشتم 😐ولی‌ اون‌ پارتی کلفت و مدرسه سمپادو کلاس کنکور و کوفت و زهرمار نداشتم و فقط یسال الکی درس خوندم 😂👊🏻واقعآ... تو این عدالتی ک شماها حرفشو میزنین (375490)