به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۳
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۲۸۵۹۵۹
بعد از سال‌ها انكار بالاخره روحانی سرقت اسرار هسته‌ای ایران را تائید كرد

روحانی: اسرائیلی‌ها اسرار هسته‌ای را از کشور خارج کردند و به ترامپ دادند

روحانی: اسرائیلی‌ها اسرار هسته‌ای را از کشور خارج کردند و به ترامپ دادند
گروه سیاسی: رئیس‌جمهور گفت: اسرائیلی‌ها اسرار هسته‌ای را از کشور خارج کردند و پیش ترامپ بردند و ترامپ هم از توافق خارج شد. فکر نمی‌کردیم آمریکایی‌ها به این راحتی برجام را زیر پا بگذارند.
ما یک نقص بزرگ داشتیم و آن اینکه طوفانی که ایجاد می‌شود و بمبی به سر مردم ریخته می‌شد می‌گفتند دولت کجاست؟ اینهم توطئه دشمن بود رسانه‌های ما حریف رسانه‌های دشمن نشدند.
این اظهارات روحانی در حالی مطرح می‌شود كه تاكنون تمام مقامات كشور به خصوص وزارت خارجه سرقت پرونده‌های هسته ای ایران توسط عوامل اسرائیل را تكذیب می كردند و آن را به دروغگویی نتانیاهو نسبت  می‌دادند.
حسن روحانی در نشست با مدیران ارشد دولت تدبیر و امید گفت: فراز و نشیب این ایام ۸ ساله فراوان بود.   وی ادامه داد: آنروز که انتخابات دولت یازدهم انجام گرفت و در روزهای آغازین شروع به کار بودیم امید در سراسر ایران موج می زد و تدبیر دولت در سایه این امید بود. روحانی افزود: روز اول که آمدیم ارز به قیمت نزولی آمد و جوری شد که رئیس کل بانک مرکزی به مردم گفت قیمت ارز بالاتر از این است و نمی توانست قیمت ارز را بالاتر ببرد. بسیاری از مسائل را در صد روز اول توانستیم به ثمر برسانیم. اولین کار ما احیای دریاچه ارومیه بود. بلافاصله برای موانع تولید تصمیم گیری کردیم و بعد لایحه آن را با دو فوریت به مجلس تقدیم کردیم. وی تصریح کرد: آنچه من نسبت به ایران و نجات کشور سال ۹۲ فکر می‌کردم همان را بی‌کم و کاست فکر می‌کنم که راه نجات کشور اعتدال و تعامل سازنده است. اعتدال در داخل و خارج و تعامل در داخل و خارج. با افراطی گری، تخریب و چنگ انداختن به صورت یکدیگر نمی توانیم کشور را پیش ببریم و باید به این نتیجه برسیم که دوران افراطی گری به پایان رسیده است.
کشور باید توسعه پیدا کند و به اوج برسد و کشور الگو برای کشورهای منطقه باشد. چطور ما توانستیم ۷ قطعنامه خطرناک را از سر ملت ایران برداریم. اینکاری که وزیر خارجه و فعالان در مذاکرات پیمودند راه ساده ‌ای نبود.
وی با اشاره به موفقیت در برداشتن قطعنامه‌ها علیه ایران گفت‌: قطعنامه ۲۲۳۱ خط بطلان بر تمام قطعنامه‌های فصل هفتی کشید. این ارده ملت ایران ما را به ثمر رساند و البته مقام معظم رهبری ما را هدایت کرد. هیچکس در تعامل با کشورهای جهان به ۱۰۰ نمی‌رسد.  مذاکره کار سخت و مشکلی است. آسان ترین کار این است که بگوئیم نمی شود کاری کرد. در همان روزهای اولیه ملت و دولت با هدایت رهبری توانستیم کار بزرگی را انجام دهیم. همه مردم آثار برجام را دیدند. ۱۶ هواپیما آوردیم و میلیاردها دلار سرمایه وارد کشور شد.
وی ادامه داد: وزیر خارجه عربستان بلند شد در ژنو و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هم به اروپا رفت و به آمریکایی‌ها گفتند الان مذاکره نکنید و ما نفت را ارزان می‌کنیم. ما در شرایط داعش، نا امنی منطقه و در شرایط فشار و با نفت ۳۰ دلار نگذاشتیم این تکانه‌ها کشور را بهم بریز و رفتیم به توافق رسیدیم.
روحانی گفت: اسراری را که صهیونیست‌ها آمدند از داخل بردند و منتشر کردند و به ترامپ نشان دادند و ترامپ هم از توافق خارج شد. راست و دروغ آن اسناد هم گذشت. ترامپ و تندروهای آمریکا هم که همیشه مخالف برجام بودند و این توافق بالاخره شکسته شد. در ادامه جنگی رخ داد و دشمن بر سر مردم ما بمب ریخت اما در این شرایط عده ای می گفتند دولت کجاست؟ به جای آنکه به کسی که بر سر مردم بمب می ریزد فحش دهند، به کسانی حمله شد که دنبال حراست از کشور بودند. این هم توطئه آن ها بود و رسانه های ما حریف رسانه های صهیونیست نشدند.
روحانی بیان داشت: ما یک نقص بزرگ داشتیم و آن اینکه طوفانی که ایجاد می شود و بمبی به سر مردم ریخته می‌شد می‌گفتند دولت کجاست؟. اینهم توطئه دشمن بود رسانه‌های ما حریف رسانه‌های دشمن نشدند.
وی گفت: وقتی وارد جنگ می‌شویم سخت می‌شود. ما ۱۱۶ میلیارد دلار در دو سال و خرده‌ای درآمد نفتی نداشتیم. وقتی دلار نیاید قیمت آن زیاد می شود. در این شرایط انتظار این بود حتی مخالفین دولت هم می‌آمدند و کنار ما می‌آمدند یا لااقل تخریب متوقف می شد. من فرمانده این جنگ اقتصادی بودم اما بدون سرباز.رئیس جمهور بیان داشت: علی رغم اینکه مسیر دلار ما و فعالیت اقتصادی ما متوقف نشد. من نمینه آن را همین «علی برکت الله» می‌دانم. فشاری که در سال ۹۷ به ما شد توانستیم در سال ۹۸ شروع کنیم به جبران. اما کرونا آمد و ما با یک مشکل عظیم در بهار ۹۹ مواجه شدیم.
وی گفت: من می‌دانم مردم در این سه سال چقدر زجر کشیدند. اقتصاد‌دانان آن را برای مردم باز کنند. البته در برابر این فشار توان ما کمتر بود. ما توانستیم بخشی از مشکلات را جبران کنیم. در این موج پنجم سختی‌های فراوانی داریم. ما فکر نمی‌کردیم ۲۵ استان ما در یک هفته دچار سیل شود. ما فکر نمی‌کردیم با زلزله عجیب با آن تخریب روبرو شویم. ما فکر نمی‌کردیم آمریکایی‌ها به این راحتی برجام را زیر پا بگذارد.
رئیس جمهور تصریح کرد: من هیچ وزیری را برای رفاقت و توصیه کسی انتخاب نکردم. هیچ وقت به هیچ وزیری نگفتم این فرد بشود معاون یا مدیرکل. من تابع خرد جمعی بودم و به این وعده خود عمل کردم. این عهد ما با مردم بوده و در حد توان به عهدمان وفا کردیم. افتخارات بزرگی ملت و دولت ایران انجام دادند که فراموش ناشدنی است. من جمعه‌ای نبوده است با وزیری تماس بگیرم و مشغول خدمت نباشد.


 
 
 
مرجع : خبرگزاری فارس
برچسب ها: روحانی

قمصری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۱۹:۱۴
مستندات هسته ای دردولت جنابعالی که سراسر عمرخود درشورای امنیت ملی این کشور مسولیت داشتی جای سوال عمیقی است؟!
مثل بسیاری سوالات که باشانتاژ از پاسخ به آن تفره رفتید ورفتید.. (375406)
۱۴۰۰/۰۵/۱۱ ۲۱:۳۷
اینکه اسناد سری مملکت را دزدیدند مسئولش کیه!!!؟
مگر وزارت جزو دولت نیست!!!؟ یا اینکه نهاد دیگری مسئول حفاظت از اسناد سری کشور بوده!!؟ چرا رک حرفش رو نمیزنه!!؟ (375413)
۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ۰۷:۵۵
«اسرائیلی‌ها اسرار هسته‌ای را از کشور خارج کردند و پیش ترامپ بردند.» مسئول حفاظت از این اسرار کدام نهاد بود؟ آهان! متوجه شدم، برای همین است که هیچ سر و صدایی نمی کنند. (375429)