به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۲۸۶۱۷۹

آمریکا به هدف واکسیناسیون خود دست یافت

آمریکا به هدف واکسیناسیون خود دست یافت
گروه بین الملل: دولت ایالات متحده اعلام کرد با یکماه تأخیر توانسته است به هدف واکسینه‌کردن ۷۰ درصد از بزرگسالان این کشور، با تزریق حداقل یک دوز واکسن دست یابد. تا کنون ۶۰/۶ درصد از بزرگسالان و ۴۹/۷ درصد از کل آمریکایی‌ها به‌طور کامل (با تزریق دو دوز) واکسینه شده‌اند.
موج تازهٔ ابتلا به گونهٔ دلتای ویروس کرونا سبب شده بیمارستان‌های آمریکا اخیرا به‌طور میانگین شاهد مراجعه ۶۲۰۰ نفر و درگذشت حدود ۳۰۰ مبتلا در روز باشند.
دولت آمریکا کارمندان خود را ملزم کرده است که یا واکسن بزنند یا به‌شکل مرتب تست کرونا بدهند. شرکت‌های بزرگی نظیر کمپانی فیلم‌سازی دیزنی و مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارت نیز واکسینه‌شدن را شرط کاری و استخدامی خود کرده‌اند.
پژوهش «مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل آنها» تا روز ۲۴ ژوئیه در آمریکا نشان می‌دهد که واکسیناسیون سراسری، ابتلا به بیماری کووید را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.در حالی که بنا بر آمارهای بین‌المللی، در سراسر جهان نیز تا کنون دست‌کم ۲۸.۵ درصد جمعیت حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و ۱۴.۷ درصد به طور کامل در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند، روند کند واکسیناسیون در ایران هر روز بر وخامت بحران سلامت در این کشور می‌افزاید.


 
برچسب ها: آمریکا