به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۱:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۲۸۶۱۹۹

واکسن « کووپارس» واکسنی در تراز جهانی است

گروه فناوری: مدیر تحقیق و توسعه موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: واکسن «کووپارس» واکسنی در تراز جهانی است که اکنون مراحل فاز دوم کارآزمایی بالینی را طی می کند.
واکسن « کووپارس» واکسنی در تراز جهانی است
به نقل از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر سید رضا بنی هاشمی مدیر تحقیق و توسعه و محقق موسسه رازی با بیان این که واکسن هایی که تا کنون در جهان در مورد کووید ۱۹ ساخته شده اند، می توانند جلوی مرگ و میر را بگیرند، یادآور شد: آمارها نشان می دهد در کشورهایی که واکسیناسیون انجام شده، افراد در صورت ابتلا، علائمی بسیار خفیف از بیماری بروز داده اند و میزان مرگ و میر در این کشورها تا حد قابل ملاحظه ای کمتر از کشورهایی است که واکسیناسیون نکرده اند یا درصد واکسیناسیون در این کشورها پایین است.
وی افزود: این رقم در آمریکا نشان می دهد بیشتر افراد فوت شده بر اثر کرونا، جزء افراد واکسینه نشده هستند و افرادی که واکسن دریافت کرده اند یک صدم درصد فوت شدگان بر اثر کرونا را در این کشور تشکیل می دهند.
بنی هاشمی افزود: مسئول فنی واکسن شرکت مدرنا اعلام کرد با وجود دریافت هر دو دوز واکسن مدرنا، با علائمی خفیف مبتلا به کرونا شده اند اما مشکلی پیش نیامده است.مدیر تحقیق و توسعه موسسه رازی گفت: واقعیت این است که تمام واکسن ها با درصدهای متفاوت، دارای عوارضی هر چند مختصر هستند و علائمی پس از زدن واکسن مشاهده خواهد شد. واکسن های غیرفعال یا کُشته ایمنی زایی پایین تری دارند و در واکسن های با پلتفرم بر پایه وکتور عوارض بیشتری مشاهده شده است؛ همچنین واکسن های بر پایه پروتئین می توانند واکسن هایی خوب باشند.
مدیر تحقیق و توسعه موسسه رازی، با اشاره به جزئیات بیان شده در مورد روند ساخت واکسن «کووپارس» اظهار کرد: واکسن کووپارس نیز جدا از واکسن های ساخته شده در جهان نیست و باید باعث کاهش مرگ و میر و فرم حاد بیماری شود.به گفته وی، واکسن کووپارس در دو دوز تزریقی و یک دوز استنشاقی ساخته شده و آخرین مراحل فاز دوم کارآزمایی بالینی این واکسن در حال سپری شدن است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *