به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب : ۲۸۶۳۳۱

آغاز به کار سریع‌ترین قطار جهان در چین

آغاز به کار سریع‌ترین قطار جهان در چین
گروه علم و فناوری: قطار جدید مگلو(Maglev) که توسط شرکت راه‌آهن چین ساخته شده یکی از انواع قطارهای متکی به نیروی میدان الکترومغناطیسی است که با از میان بردن فاصله قطار با ریل، تاثیر منفی اصطکاک بر سرعت را از میان می‌برد.
لیانگ جیانینگ، معاون مدیر کل و مهندس ارشد شرکت راه‌آهن چین، گفت که این قطار علاوه بر سرعت بالا، آلودگی صوتی پایینی نیز دارد و در مقایسه با سایر قطارهای پرسرعت به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارد.در حال حاضر، متوسط سرعت ​​قطارهای پرسرعت در چین حدود ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است. در حالی که هواپیماها با سرعت ۸۰۰ تا ۹۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز می‌کنند. توسعه راه آهن پرسرعت با اتکا به قطارهای مگلو اولویت اصلی دولت چین برای کاهش زمان و هزینه تردد میان شهرهای بزرگ این کشور است.
چین فعلا تنها یک مسیر تجاری مناسب برای تردد قطارهای مگلو دارد که فرودگاه پودونگ شانگهای را به مرکز این شهر متصل می‌کند. این سفر ۳۰ کیلومتری حدود هفت و نیم دقیقه طول می‌کشد و قطار با سرعت ۴۳۰ کیلومتر در ساعت این مسیر را طی می‌کند.
این کشور چندین مسیر ریلی تازه برای گسترش تردد قطارهای مگلو در دست ساخت دارد که یکی از آنها شانگهای را به هانگژو و دیگری چنگدو را به چونگ کینگ متصل خواهد کرد.
برچسب ها: چین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *