به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب : ۲۸۷۰۷۳

مهم‌ترین مسئله، افزایش امید مردم است

مهم‌ترین مسئله، افزایش امید مردم است
گروه سیاسی: یک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی  مهم‌ترین مساله کشور را تقویت مشارکت مردم و افزایش امید آنها  دانست و گفت: اگر بخواهیم جمهوری اسلامی را خلاصه کنیم می‌توانیم بگوییم رابطه دولت و مردم و کسب مشروعیت از مردم بنابراین دولت برای بهبود رابطه خود با مردم باید تلاش کند.
محمدجواد حق‌شناس،  درباره لزوم تعامل دولت و احزاب و جریان‌های سیاسی، اظهار کرد: انتظار می‌رود رئیس جمهور به عنوان قوه مجریه، شاخص‌ترین شخصیت سیاسی و دومین چهره نظام، یک رابطه تعریف شده ای با احزاب و گروه‌های سیاسی برقرار کند. این اقدام می‌تواند تاثیری جدی بر بهبود فضای سیاسی کشور هم داشته باشد.
 وی در ادامه با اشاره به کاهش مشارکت و پدیدار شدن شاخصه‌  جدیدی به اسم آرای باطله به عنوان یک پدیده منحصر به فرد در انتخابات اخیر، تصریح کرد: در این شرایط کشور، همکاری و همراهی احزاب و دولت می‌تواند به کمک رئیس جمهور بیاید. پیشنهاد من این است همان طور که رئیس جمهور با اقتصادانان نشست داشت، در اولین فرصت با احزاب هم نشست داشته باشد. همچنین اعضای دولت به خصوص وزیر کشور و وزیر خارجه هم به صورت دوره‌ای با جریان‌ها و شخصیت‌های شاخص سیاسی و حزبی نشست داشته باشد. رئیس جمهور باید این ماموریت را به اعضای کابینه خود بدهد تا احزاب بتوانند برنامه‌ها، پیشنهادات و انتقادات خود را به دولت منتقل کند. 
برچسب ها: مردم