به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۲۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب : ۲۸۸۹۳۲
جوانان‌مان دارند پیر می‌شوند، بیکار و گرفتارند

فقر و گرسنگی و فساد تا دلتان بخواهد وجود دارد

فقر و گرسنگی و فساد تا دلتان بخواهد وجود دارد
گروه سیاسی: نایب رئیس مجلس قبل و نماینده‌ مردم تبریز در مجلس فعلی، می‌گوید: مگر ادعا نمی‌کردند این دولت مسائل را به برجام گره زده؟ خب این دولت جدید به برجام گره نزند! گفت‌وگو نکند و پاره‌اش کند؛ برجام را جمع کنند، نگویند حالا برویم گفت‌وگو کنیم، شما که می‌گفتید گفت‌وگو لازم نیست، پاره‌اش کنید اما مسائل را هم حل کنید؛ حل کنید!
دکتر مسعود پزشکیان در گفتگو با انصاف نیوز در پاسخ به این پرسش كه با شما برای وزارت بهداشت یا برای مقابله با کرونا صحبت و مشورتی شده است؟،گفت:  نه! بنظر من اصلا  درست نیست؛ دولت باید از نظر جهت‌گیری، سیاست و برنامه تیم همراهی درست کند تا آن ادعاها و شعارهایی که داده است را بتواند اجرا کند، ماهم کمک‌شان می‌کنیم که اجرا کنند. ولی نمی‌شود که مثلا بگویند معجونی تهیه می‌کنیم که باهم دعوا می‌کنند؛ دولت یکدست باشد و کارش را بکند اما شعارهایش را اجرا کند؛ یعنی اینها الان بیایند یک میلیون و دویست تا شغل و یک میلیون مسکن را ایجاد کنند، سفره مردم را رنگین کنند؛ برجام را که می‌گفتند بد و خراب است پاره کنند،FATF را امضا نکنند، اما مشکل مردم را حل کنند؛ حالا دیگر بهانه نیاورند که ما می‌خواستیم و آمریکا نگذاشت. همان راهی را که معتقدند می‌توانند بروند، بسرعت بروند و حل کنند، ماهم کمک‌شان می‌کنیم و کارشکنی هم نمی‌کنیم. اما فردا نیایند بگویند که «اینگونه بود و فلانی چنان و چنین کرد و…» شما می‌دانستید وضعیت چیست، برجام هم بد است، جمعش کنند و قاطع بروند بدنبال کاری که می‌خواهند انجام دهند. اما فردا دیگر بهانه نیاورند.
وی افزود: بنظر من اگر بخواهیم به توسعه و رشد برسیم باید با دنیا آشتی کنیم. یک عده از این آقایان در مجلس می‌گفتند برجام بد است، من می‌گویم بد است؟! حالا پاره اش کنید، اما مسائل را هم حل کنید.  ما فرصت نداریم، جوانان‌مان دارند پیر می‌شوند، بیکار و گرفتارند، از آن‌طرف هم فقر و گرسنگی و فساد و رانت و دزدی و رشوه و… تا دلتان بخواهد وجود دارد؛ خودشان هم که می‌گویند وجود دارد، خب درستش کنند. برجام را جمع کنند، نگویند حالا برویم گفت‌وگو کنیم، شما که می‌گفتید گفت‌وگو لازم نیست، پاره‌اش کنید اما مسائل را هم حل کنید؛ حل کنید! سفره‌ی مردم را هم رنگین کنید.ما نمی‌گوییم این دولت بد است، این دولت خیلی هم خوب است؛ هر سیاستی را هم اجرا کند کمک می‌کنیم اما سفره‌ی مردم باید رنگین شود، مشکلات جوانان ما باید حل شود، رانت و رشوه و فساد و فرار مالیاتی و زمین‌خواری باید جمع شود و جمع شدن اینها سیستم و چارچوب می‌خواهد؛ با بگیر و ببند درست نمی‌شود. باید راه علمی را رفت و اینگونه حلش کرد.
این فعال سیاسی گفت:جامعه الان نسبت به ما، نسبت به حاکمیت نگاه خوبی ندارد؛ در مجلس هم به این موضوع اشاره کردم.مملکت زمانی می‌تواند شکوفایی داشته باشد که تمام پتانسیل‌های ان را آزاد کنیم. همه‌ی پتانسیل‌های مملکت، یک جناح و یک دسته و یک حزب نیستند، یک نژاد و یک قوم نیست؛ ما زمانی می‌توانیم رشد کنیم و به سرعت پیش برویم که همه‌ی پتانسیل‌ها را در همه‌ی جناح‌ها و… آزاد کنیم تا آنها هم کمک کنند که مملکت به سمت پیشرفت حرکت کند.
 پزشکیان افزود: چنین روندی با نگاه بسته امکان‌پذیر نیست. نگاه‌ها باید باز باشد و میدان برای اینکه همه اجازه‌ی رشد داشته باشند وسیع باشد. حالا اینها آمده‌اند و می‌گویند ما درست می‌کنیم، خب بفرما! از آنهای دیگر خواستند استفاده کنند، بکنند اگر هم نخواستند باید درستش کنند؛ که بنظر من به این سادگی نخواهند توانست. اگر همه در میدان نباشند، این جنگ بدتر از جنگ صدام است. زمان صدام امام می‌گفت بسیجی همه‌ی آن کسانی است که بالای ۱۸ و ۲۰ سال سن دارند و می‌توانند پای میدان جنگ بیایند. در این مملکت الان بسیجی برای حل مشکلات، همه‌ی آن جوانان و کسانی هستند که در این مملکت‌اند و می‌توانند برای این کشور کاری کنند. بسیجی یک گروه سازمان یافته‌ی اسم و رسم‌دار و تشکیلات‌دار نیست. همه‌ی کسانیکه در این مملکت می‌توانند خدمت کنند باید بسیجی‌وار بیایند و اجازه هم بدهند که اینها بتوانند برای مملکت کاری کنند. اگرنه اگر فکر کنیم که بسیج همان سازمان است و مملکت همین جناح و دسته است، من بعید می‌دانم که ما بتوانیم بر این مشکلات عظیمی که با آنها مواجهیم فائق بیاییم.
وی خاطر نشان كرد: باید بسیجی‌وار همه‌ی مردم را به صحنه بیاوریم و از همه کمک بخواهیم تا مشکلات حل شود. اگر نه به این سادگی حل نخواهد شد. اینها [مسئولین] خودشان را با مشکل مواجه خواهند کرد؛ اما مشکل اینها مهم نیست، خطر این است که اسلام و دین و باوری که ما معتقدیم برتر است زیر سوال می‌رود؛ در عمل وقتی ما شکست می‌خوریم اعتقاد و باورمان را در مقابل جامعه و در مقابل دید جهانیان زیر سوال می‌بریم. خطر این بالاتر است از اینکه من پزشکیان یا آن آقایی که آنجاست شکست بخورد یا بدنام شود. مهم این است که ما باید کاری کنیم که مردم و کشور ما با عزت و قدرت به مراحل بالای تمدن، رشد، شکوفایی، آرامش و آسایش برسند. اگر نتوانیم این کار را بکنیم آبروی باورمان را می‌بریم، اگرنه رفتن آبروی من پزشکیان هیچ مهم نیست. 
برچسب ها: برجام

۱۴۰۰/۰۵/۲۹ ۱۶:۰۱
برید هسته‌ای را امضا کنید ،حکومت ایران اگر عاقل باشه ۲ راه داره :۱ اگر آمریکا تحریم‌ها را نصفه نیمه برمیداره ،حکومت ایران هم یک توافق نصفه نیمه اجرا امضا کنه، ۲-کلا هسته‌ای که هیچ سودی واسه کشور نداشت را آرام بگذره کنار که من بعید میدونم این دومی‌ را انجام بده.عراق هم هسته‌ای خودش را در زمان صدام نابود کرد.اگر اشغال کویت توسط صدام نبود ،صدام باقی‌ میموند (376244)
۱۴۰۰/۰۵/۲۹ ۱۸:۱۳
آقای بزشکیان این دولت باید بدون هیچ بهانه به شعارهای که داد عمل کند اول مبارزه با فساد و انت که فرزند مخبر معاون دم خروسی که بیرون زده یه نفر چند شغل مابقی کجا بروند (376250)
۱۴۰۰/۰۵/۲۹ ۲۰:۳۱
جنابعالی باید حلال مسابل باشید نه طراح مسایل (376258)
۱۴۰۰/۰۵/۳۰ ۰۱:۱۱
خیلی جالبه
این اصلاح طلب ها وقتی میان سرکار هرچی بدبختی میگن مال دولت قبله و وقتی دولت شون افتضاح به بار میاره از دولت بعد طلبکارن!
واقعا جالب نیست؟
این آقا طوری حرف میزنه انگار نه انگار که بیش از سی سال قوه مجریه در اختیار طیف اونا بوده و این بدبختی ها از خودشون ریشه میگیره (376279)
۱۴۰۰/۰۶/۰۱ ۱۲:۴۹
خوش انصاف ریش و قیچی که همیشه دست شما بوده این حرف های شما را آحاد ملت با تک تک سلولهای بدنشان احساس می کنند. احتمالا جاتون تنگ ویا لرزان شده است. خجالت و عذر خواهی از ملت شریف حداقل کاری است باید انجام دهید. بهتر خانه نشینی را انتخاب کنی تا بیشتر ازای خرابکاری نکنید. انصافا چند سال در این چهل سال پست نداشتید؟ (376353)