کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رشد تلفات تصادفات در چهار ماهه امسال

15 شهريور 1400 ساعت 11:15


گروه جامعه: رشد تلفات تصادفات که از ابتدای سال جاری آغاز شده بود در چهار ماهه امسال و تیر ماه نیز تکرار شد. از ابتدای سال جاری بنا به آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور هر ماه شاهد رشد تعداد قربانیان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن بودیم، حوادثی که به نظر می رسد با عادی انگاری همه گیری کرونا و افزایش حجم سفرها علی رغم اعمال محدودیت های کرونایی، رشد کشته های تصادفات را نسبت به ماه های ابتدایی سال گذشته رقم زده است.

به گزارش ایلنا، در چهار ماهه ابتدایی سال جاری پنج هزار و ۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات چهار هزار و ۸۵۸ نفر بود، ۱۶ درصد بیشتر شده است. از کل تلفات حوادث رانندگی چهار ماه امسال چهار هزار و ۵۲۲ نفر مرد و یکهزار و ۱۱۱ نفر زن بودند.در این مدت استان های فارس با ۴۴۶، سیستان و بلوچستان با ۳۸۸ و خراسان رضوی با ۳۶۷ فوتی، بیشترین و استان های ایلام با ۳۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۷۰ و قم با ۸۰ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

در چهار ماهه ابتدایی امسال ۱۰۲ هزار و ۲۶۳ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷ هزار و ۳۲ نفر زن و ۷۵ هزار و ۲۳۱ نفر مرد بودند.

تعداد مصدومان تصادفات این مدت نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳.۷ درصد افزایش یافته است.
بر اساس آمارهای موجود در تیر ماه امسال هم با رشد آمار تلفات و مصدومان حوادث رانندگی مواجه بودیم، در این ماه یکهزار و ۵۰۴ نفر در تصادفات جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹.۳ درصد بیشتر است.
اما تعداد مصدومان مراجعه کرده به پزشکی قانونی در این ماه با کاهش ۴.۷ درصدی مواجه بوده و رقم ۲۷ هزار و ۳۸۱ نفر را به ثبت رسانده است.


کد مطلب: 292244

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/292244/رشد-تلفات-تصادفات-چهار-ماهه-امسال

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir