به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۰:۱۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب : ۲۹۲۸۴۵

ورود ۲۹میلیون لیتر سوخت ایرانی به لبنان

ورود ۲۹میلیون لیتر سوخت ایرانی به لبنان
 گروه سیاسی: روزنامه الاخبار چاپ لبنان اعلام کرد که ۲۹ میلیون لیتر سوخت مازوت ایرانی طی روزهای آینده وارد لبنان خواهد شد.
این روزنامه گزارش داد که مسئله واردات سوخت مازوت از ایران همچنان در حال بررسی است و ابهاماتی در خصوص تاریخ دقیق ورود محموله کشتی ایرانی به لبنان وجود دارد. اما با این وجود اطلاعات نشان می‌دهد که نخستین محموله به زودی وارد بازار لبنان خواهد شد.الاخبار در ادامه گزارش خود افزود، محموله ۲۹ میلیون لیتر سوخت مازوت ایران که طی روزهای آینده وارد لبنان خواهد شد توسط شرکت «الامانه» طی دو مرحله توزیع خواهد شد. مرحله اول مربوط به توزیع این سوخت در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی و دولتی و برخی از کارخانه‌های تولیدی کالاهای ضروری است و مرحله دوم شامل شهرداری‌ها و تولیدکنندگان بخش خصوصی می‌شود.
بر اساس این گزارش، سوخت مازوت ایران از طریق شماری از تانکرها از سوریه که خدمات آن را به شکل رایگان در اختیار لبنان قرار داده به این کشور منتقل می‌شود. همچنین محموله سوخت کشتی ایرانی به یکباره تخلیه نمی‌شود و این فرآیند قرار است طی چند روز انجام بگیرد.خبر رسیدن کشتی‌های حامل سوخت ایران به لبنان طی هفته گذشته در میان اخبار مهم منطقه و جهان قرار گرفت؛ پس از تایید رسیدن اولین کشتی، خبرها حکایت از دومین و سومین کشتی حامل سوخت به مقصد لبنان و به سفارش سید «حسن نصرالله » دبیر کل حزب‌الله دارد.
محموله سوخت کشتی ایرانی که لبنانی‌ها «وعده صادق» نام نهاده‌اند از روز چهارشنبه هفته گذشته وارد آب‌های سرزمینی سوریه شد تا با تانکر به لبنان منتقل شود. نفتکش ایرانی روز جمعه در بندر «بانیاس» در شمال غربی سوریه پهلو گرفت.
«محمد جلال فیروزنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در گفتگو با شبکه خبری المنار تاکید کرد که کشتی‌های ایران به لبنان خواهد رسید و به احدی اجازه ممانعت از ورود این کشتی‌ها داده نخواهد شد.منابع آگاه گزارش می‌دهند که بنا به دلایل فنی پیش بینی می‌شود که نفت عراق با تاخیر وارد لبنان شود و همچنین در سایه ابهام تصمیم آمریکا برای وارد کردن گاز از مصر به لبنان، در حال حاضر کاروان کشتی‌های حامل سوخت ایرانی که اولین آنها طی یک هفته وارد لبنان می‌شود تنها امید مردم این کشور در سایه محاصره خفقان‌آور آمریکا ضد لبنان است.
 
برچسب ها: لبنان
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۱۱:۱۴ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


زهره
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۶/۱۸ ۱۲:۱۵
یک کشور با درآمئ متوسط 2300 دلار به یک کشور با درآمد متوسظ 4900 دلار کمک می کند. (376772)