به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۱۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : ۲۹۳۲۵۷

جریمه شرکتی به اتهام نقض تحریم‌ ایران

جریمه شرکتی به اتهام نقض تحریم‌ ایران
گروه سیاسی: وزارت خزانه داری آمریکا یک شرکت فناوری آمریکایی را به دلیل آنچه نقض تحریم‌های ایران خوانده است، جریمه نقدی کرد.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت فناوری نیو تِک مستقر در ایالت تگزاس را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ۱۸۹ هزار و ۴۸۳ دلار جریمه کرده است.
این شرکت آمریکایی سخت افزار‌ها و نرم افزار‌های مخصوص انیمیشن‌های سه بعدی تولید می‌کند.وزارت خزانه داری آمریکا اعلام كرد که شرکت نیو تک در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در دست‌کم ۴۳ مورد اقدام به فروش محصولاتی به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار دلار به مشتری‌هایی در ایران از طریق شخص ثالث و واسطه‌هایی در فرانسه و امارات متحده عربی کرده و این شرکت مطلع بوده است که محصولاتش در نهایت در ایران به فروش می‌رسد.وزارت خزانه داری آمریکا همچنین اعلام كرد که  در سه مورد محصولات نیوتک توسط یک فروشنده ایرانی به یک نهاد تحت تحریم‌های آمریکا بازصادرات شده تا به این ترتیب، شرکت نیو تک مرتکب ۵۲ مورد نقض قوانین مربوط به تحریم‌ها شود.
 نیو تک علاوه براین دست کم در سه مورد، خدمات پس از فروش، همچون پشتیبانی نرم افزاری، آموزش فروش و خدمات دیگر به مشتریان ایرانی ارائه می‌داده است. 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *