به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۲۹۳۲۷۴

ترکی فیصل: قربانی حملات ایران هستیم

ترکی فیصل: قربانی حملات  ایران هستیم
گروه سیاسی: رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی ضمن مخالفت با خروج سامانه موشکی پاتریوت آمریکا از عربستان از واشنگتن خواست درخصوص تعهداتش به متحدان منطقه تضمین دهد.
ترکی الفیص لگفت: «معتقدم که باید درخصوص تعهد آمریکا تضمینی مجدد دریافت کنیم. برای مثال در برهه‌ای که عربستان سعودی قربانی حملات موشکی و پهپادی نه فقط از سوی یمن، بلکه از سوی ایران است، موشک‌های پاتریوت را از عربستان سعودی خارج نکند».
وی گفت خارج کردن این موشک‌ها «نشان‌گر نیت اعلام شده از سوی آمریکا درخصوص کمک به عربستان سعودی در دفاع از خود علیه دشمنان خارجی» نخواهد بود.
الفیصل در ادامه ابراز امیدواری کرد که آمریکا درخصوص تعهداتی که در قبال عربستان سعودی دارد تضمین داده و برای کمک به این کشور «هر چیزی که لازم است مستقر کند».
وی متذکر شد، سعودی‌ها ترجیح می‌دهند از سوی آمریکایی‌ها کمک دریافت کنند، اما «پشتیبانی‌های دیگری» را نیز دنبال کرده تا بتواند دفاع هوایی خود را در برابر آنچه حملات یمن و ایران خواند، تقویت کند. به ویژه با توجه خروج بی‌نظم و سراسیمه آمریکایی‌ها از افغانستان و بحران کنونی در کابل، آمریکا باید به‌طور جدی نشان دادن حمایت خود از کشور‌های منطقه را نشان دهد.
او در ادامه گفت، به غیر از عربستان سعودی، دیگر کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز «به‌طور برابری آسیب‌پذیر» هستند و آمریکا باید درخصوص قابل اتکا بودنش تضمین بدهد، اما «نمی‌دانم آیا دولت [جو]بایدن از پس آن بر می‌آید یا خیر».


 
برچسب ها: عربستان