به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : ۲۹۳۲۸۳

«سامی» برنده جشنواره «کازان» روسیه شد

«سامی» برنده جشنواره «کازان» روسیه شد
گروه فرهنگی: فیلم سینمایی «سامی» به کارگردانی حبیب باوی ساجد و به تهیه‌کنندگی مقداد طُرفه، جایزه بهترین فیلمنامه بخش مسابقه اصلی هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در کشور روسیه را از آن خود کرد. به گزارش ایسنا ، «سامی» به کارگردانی حبیب باوی ساجد و به تهیه‌کنندگی مقداد طُرفه، در نخستین حضور جهانی خود به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی فیلم‌های بلند سینمایی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» در کشور روسیه به روی پرده رفت و توانست جایزه بهترین فیلمنامه این رویداد سینمایی را تصاحب کند.
 
جشنواره بین‌المللی فیلم «کازان» با شعار گفت‌وگوی تمدن‌ها از طریق فرهنگ گفت‌وگو با هدف تبادل تجربیات فرهنگی، هنری و سینمایی بین روسیه و کشورهای مختلف تأسیس شده است. هفدهمین دوره این جشنواره با نمایش آثار کارگردانان کشورهای مختلف در بخش‌ رقابتی فیلم‌های بلند سینمایی، بخش‌ رقابتی فیلم‌های مستند بلند و کوتاه، بخش‌ رقابتی فیلم‌های کوتاه داستانی و انیمیشن و بخش‌های غیررقابتی سینمای جهان اسلام، بخش جشنواره‌های فیلم همکار،نمایش ویژه و ...از ۱۴ تا ۱۹ شهریور (۵ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱) در شهر کازان در کشور روسیه برگزار ‌شد.

فیلم «سامی» توسط کمپانی پخش سینمایی «ستاک فیلم» با مدیریت ستار چمنی‌گل در سطح جهان پخش می‌شود.«سامی»  از تولیدات سینمای مستقل است که سرگذشت عاشقانه مردی را روایت می‌کند که فقدان بیست ساله همسرش را باور ندارد. باوی ساجد؛ برای باورپذیر جلوه‌دادن فضا وآدم‌های این فیلم، از مجموعه‌ای از نابازیگران و بازیگران محلی و شناخته نشده، در کنار برخی عوامل فنی که برای نخستین بار، تجربه بلند اثر سینمایی خود را آزموده‌اند، استفاده کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *