به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۲۳
کد مطلب : ۲۹۳۵۸۶

حیوانات باغ‌وحش آتنلانتا واکسن دریافت می‌کنند

حیوانات باغ‌وحش آتنلانتا واکسن دریافت می‌کنند
گروه جامعه: باغ‌وحش آتلانتا در ایالت جورجیای آمریکا تمهیداتی را برای محافظت حیواناتش از کرونا در نظر می‌گیرد.
روز جمعه اعلام شد آزمایش کرونای ۱۳ گوریل این باغ وحش مثبت شده است و اکنون نتیجه آن تایید شده است. آنها که آسیب‌پذیرند پادتن‌درمانی شده‌اند.

این باغ‌وحش اکنون می‌گوید واکسن زوئتیس به دستش رسیده و ارانگوتان‌های بورنئی و سوماترا، ببرهای سوماترا، شیرهای آفریقایی و پلنگ‌های ابری را با آن واکسینه می‌کند.زوئتیس واکسن سارس-کرونای-۲ مخصوص جانوران است که استفاده از آن در حیوانات آسیب‌پذیر یا مشکوک به ابتلا مجوز وزارت کشاورزی آمریکا را گرفته است.

مسئولان باغ وحش می‌گویند با اینکه مراقبان گوریل‌ها همگی دو نوبت واکسن زده بودند و از ماسک و دستکش استفاده می‌کردند، اما یکی از آنها که علامت نداشته و تستش مثبت بوده عامل انتقال ویروس به گوریل‌ها شده است.

گوریل‌ها علائمی مثل سرفه، آبریزش بینی و کاهش اشتها داشتند در بین آنها گوریلی است به نام اُزی، شصت ساله، پیرترین گوریل نر اسیر در دنیا. به گفته مسئولان علائم ازی خفیفند.این دومین موردی است که شیوع کرونا در گوریل‌ها دیده شده و تهدیدی است برای این موجودات که همین حالا هم جمعیت‌شان کم است.
برچسب ها: حیوانات
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *