به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۲۹۳۶۰۵

بلاروس به دنبال سامانه‌های اس-۴۰۰

بلاروس به دنبال سامانه‌های  اس-۴۰۰
گروه بین الملل: رئیس جمهور بلاروس از مذاکرات کشورش با روسیه پیرامون تهیه سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ خبر داد.
الکساندر لوکاشنکو،  گفت: ما در حال مذاکره و برنامه‌ریزی برای تهیه سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ هستیم.ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جریان مذاکرات اخیر در مسکو درباره سامانه‌های مدرن‌تر اس-۵۰۰ که می‌توانند موشک‌های بالستیک را نابود کنند، به من اطلاع داد.
لوکاشنکو همچنین گفت: مینسک و مسکو با فهرستی از تسلیحات به ارزش بیش از یک میلیارد دلار که تا سال ۲۰۲۵ به بلاروس ارسال خواهند شد، موافقت کردند.
وی تاکید کرد: من صمیمانه از رهبری، ارتش و صنایع دفاع روسیه به خاطر موافقت با کل فهرست تسلیحاتی که تا سال ۲۰۲۵ در اینجا خواهند بود، تشکر و قدردانی می‌کنم. در حقیقت این فهرست شامل ۱۲ هواپیماست که در حال حاضر وارد مینسک شده‌اند. در این فهرست همچنین ده‌ها هلی‌کوپتر و سامانه موشکی سطح‌ به ‌هوای "تور" (TOR-M۲) وجود دارد.
رئیس جمهور بلاروس گفت: من کل تجهیزات موجود در این فهرست را نام نمی‌برم اگرچه راز بزرگی هم نیست و ارزش این تسلیحات بیش از یک میلیارد دلار است.
لوکاشنکو در بخش دیگری از سخنانش گفت: من و پوتین درباره جزئیات سفر او به مینسک در اکتبر سال جاری میلادی برای شرکت در اجلاس کشورهای مستقل مشترک‌المنافع توافق کردیم.
وی افزود: پوتین در آستانه نشست "شورای عالی دولتی روسیه و بلاروس" به مینسک سفر خواهد کرد، ما در تاریخ ۱۵ اکتبر اجلاس کشورهای مستقل مشترک‌المنافع را خواهیم داشت و آن موقع است که درباره تمامی جزئیات مذاکره خواهیم کرد.
برچسب ها: بلاروس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *