{LINKS_AD_DOC_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> شریعت شرور طالبانی، اسلام را در جهان بدنام خواهد کرد - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب : ۲۹۳۷۵۲
آیت‌الله فاضل میبدی:

شریعت شرور طالبانی، اسلام را در جهان بدنام خواهد کرد

شریعت شرور طالبانی، اسلام را در جهان بدنام خواهد کرد
گروه سیاسی: آیت‌الله محمدتقی فاضل میبدی (استاد حوزه و دانشگاه) در نقد کوتاهی نوشت: حجابی که زنان طالبان در دانشگاه کابل به عنوان نوع پوشش اسلامی از خود نشان دادند، بدعتی بیش نیست. هیچگاه در شریعت اسلامی چنین حجابی که تمام وجود زن با چادر و برقع پوشیده باشد،الزام یا تشریع نگشته. کسانی که اطلاع درستی از شریعت اسلامی ندارند،فکر می کنند این دستور اسلام است. بدبینی بزرگی نسبت به اسلام ایجاد خواهد کرد. زنها در اسلام آزادتر از این هستند که در فقه خوارجی و یا حنفی طالبان ویا طالبانیسم تبلیغ می شود.جفای بزرگی به زنان است. جا دارد فقهای اسلام در مقابل چنین بدعتهایی فریاد برآورند. طالبان به نام دین بدعتهای بزرگی گذاشته وبا ضرب تازیانه به شهروندان عزیز افغانی در پی تبلیغ اسلامند. کسانی که دنبال اسلام هراسی هستندفکر می کنند اسلام واقعی و فقه شیعه، نیز چنین باوری دارد. اگر علمای اسلام در برابر شریعت شرور و برساخته طالبان موضع نگیرند،علاوه بر این که حقوق مسلمانان زیادی، بویژه زن‌ها، پایمال می‌شود، اسلام را در جهان بدنام خواهد کرد.
این دستور ملاهای افغانستان یاد آور شعر ایرج میرزاست: فقیه شهر به رفع حجاب مایل نیست/ چراکه هرچه کند حیله در حجاب کند

شیعیان کابل: از نظر طالبان، ما بردۀ کفار هستیم
نشریه ایتالیایی کوریره دلاسرا به بیم و نگرانی شیعیان هزاره از طالبان پرداخته است. هزاره‌ها ۲۰ درصد جمعیت کل افغانستان را تشکیل می‌دهند و در طول تاریخ پرخون این کشور همواره هدف نسل‌کشی قرار گرفته‌اند. این نشریه نوشت: مردم هزاره امروز به شدت از طالبان می هراسند. جوانان و سالمندان آنها می گویند که در عرض سه هفته ای که از سقوط کابل می گذرد، ما به آخرین پلۀ اجتماعی افغانستان سقوط کرده ایم. آنها معتقدند که طالبان انتقام خواهند گرفت. آنها پیروز شده اند و ما شیعیان در تیررس آنها قرار داریم. تعداد ۷ میلیون هزاره یعنی ۲۰ درصد جمعیت این کشور از ۱۴ میلیون پشتون بیم دارند. یک استاد اقتصاد چنین بازگو می کند: «روزنامه نگارانی که از اعتراض زنان فیلمبرداری می کردند و به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند هزاره ای بودند. همچنین بسیاری از تظاهرکنندگان بازداشت شده اند./شفقنا

* هدفتان از حکومت کردن چیست؟

 

۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۰۷:۳۶
در زمان رسول خدا هم حجاب اين طور نبوده اسلام من دراوردي طالبان وحشي (376944)
۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۶:۲۵
همین الان اسلام هراسی در دنیا افتضاح بالا هست شدتش . متاسفانه شما در ایران هستید نمیبینید .همه گروه‌های اقلیت نژادی حتا ایرانی‌‌ها در شرایط خوبی‌ نیستند اما مسلمان‌ها در شرایط بسیار بدتر هستند بخصوص الان طالبان با شریعت اسلامیش همه ضربه کاری را به اسلام میزنه. همه جوامع کوچیک مسلمان‌ها در آمریکا و کانادا و غرب پر از جاسوس هستند و همه مساجد .پلیس مخفی‌ هم بیداد میکنه،سال‌ها هست اینطوری هست از واقعه ۱۱ سپتامبر به این طرف و حضور داعش (376956)
۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۶:۲۹
اوضاع هیچ اقلیت نژادی خوب نیست در غرب به دلیل خیزش عظیم سیاست مداران پوپولیست مثل ترامپ و مارین لو پن فرانسوی و امثال اونها در سراسر اروپا،کانادا،آمریکا ،استرالیا ،نیوزیلند . فقط در نیوزیلند ده‌ها مسالمان در مسجد کشته شدند با اسلحه .در کانادا همین چند وقت پیش یک خانواده مسلمان توسط یک نژاد پرست زیر گرفته شدند .رشد گروه‌های نژاد پرست بسیار قوی هست در کشور‌های غربی و دمکراسی اینها را هم دچار از هم پاشیدگی کرده (376957)