به روز شده در ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : ۲۹۳۹۱۹

فرمول یک؛ خطر از بیخ گوش همیلتون رد شد

گروه ورزشی: رقابت‌های فرمول یک قهرمانی جهان، روز گذشته شاهد رخداد یک اتفاق خطرناک برای لوئیس همیلتون بود.
فرمول یک؛ خطر از بیخ گوش همیلتون رد شد
 چهاردهمین مرحله از فصل 2021 مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در ایتالیا برگزار شد و با قرار گرفتن دانیل ریکیاردو (مک‌لارن)، لاندو نوریس (مک‌لارن) و والتری بوتاس (مرسدس) روی سکوهای اول تا سوم به پایان رسید.
در دور بیست‌وپنجم این رقابت، تصادف شدیدی بین لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس و مکس فرستاپن راننده هلندی تیم ردبول صورت گرفت و چیزی نمانده بود که همیلتون را به کام مرگ بکشاند.
همیلتون 36 ساله، زنده خارج شدن خود از زیر تایرهای ماشین فرستاپن را تنها مدیون حلقه تیتانیومی محافظ اتومبیلش است که از سال 2018 در F1 معرفی شده بود. وی که از ناحیه گردن احساس درد می‌کرد در مورد این تصادف گفت: خیلی خیلی خوش‌شانس بودم. خدا را شکر می‌کنم که حلقه محافظ وجود داشت که جانم را نجات داد. تا حالا ماشینی به سرم برخورد نکرده بود. این حادثه مرا شوکه کرد.
مکس فرستاپن هم با لحنی طلبکار در بی‌سیم می‌گفت: تصادف در حالی اتفاق افتاد که فضایی برای همیلتون وجود نداشت.
 توتو وولف رئیس تیم مرسدس نیز در این مورد اظهار داشت: فرستاپن می‌دانست اگر همیلتون همچنان پیشتاز باقی بماند، برنده رقابت خواهد شد. به همین خاطر چنین کاری انجام داد. در فوتبال به چنین اقدامی، خطای تاکتیکی می‌گویند.
همیلتون اما از بی‌تفاوتی مکس فرستاپن نسبت به خودش بعد از تصادف، شگفت زده بود: «مکس را دیدم که از ماشینش بیرون آمد و رفت. به نظرم اولین چیزی که هر شخص بعد از تصادف به ذهنش خطور می‌کند این است که آیا کسی که با او تصادف کردیم، سالم است یا خیر».
ناظران فرمول یک پس از بررسی دقیق صحنه‌ تصادف با دوربین‌های مختلف، فرستاپن را مقصر تشخیص دادند. او گرندپری بعدی در روسیه را سه پله پایین‌تر از جایگاهی که در دور تعیین خط به دست خواهد آورد، شروع می‌کند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *