به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۲۹۳۹۴۴

اثربخشی واکسن‌ها بالا است

اثربخشی واکسن‌ها بالا است
گروه علمی:بر اساس مقاله‌ جدیدی که در مجله پزشکی لنست از دانشمندان برجسته بین المللی منتشر شده است، هنوز نیازی به تزریق تقویت کننده واکسن کووید 19 برای عموم مردم نیست.دانشمندان سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) با نوشتن در مجله پزشکی لنست گفتند: «اثربخشی واکسن‌ها در برابر بیماری‌های شدید همچنان بالاست و شواهد بیشتری برای توجیه استفاده گسترده از تقویت کننده‌ها لازم است».

این دیدگاه خلاف برنامه‌های دولت ایالات متحده برای شروع دور بعدی واکسیناسیون به بسیاری از آمریکایی‌های کاملاً واکسینه شده از هفته آینده و به شرط تأیید نهادهای نظارتی است.در مقاله این مجله پزشکی که یکی از معتبرترین و مشهورترین هفته‌نامه‌های پزشکی است آمده: «هرگونه تصمیم گیری در مورد نیاز به دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ یا زمان آن، باید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق داده‌های بالینی یا اپیدمیولوژیکی کنترل شده مناسب، یا هر دو، نشان دهنده کاهش مداوم  آنتی‌بادی و معنی‌دار در بیماری‌های شدید باشد».شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد واکسن‌ها به طور چشمگیری خطر بیماری جدی یا مرگ را کاهش می‌دهند.
برچسب ها: واکسن کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *