به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب : ۲۹۴۰۲۲

دستگیری مسافرکش‌نمای شیطان‌صفت

دستگیری مسافرکش‌نمای شیطان‌صفت
گروه حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری راننده شیطان‌صفتی خبر داد که مسافران خانم را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد.به گزارش  ایلنا، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: چند روز قبل زن جوانی به یکی از کلانتری‌های پایتخت مراجعه کرد و از آزار و اذیت راننده یک پژو ۴۰۵ شکایت کرد. او در تحقیقات اظهار کرد که حدود ساعت ۱۱ شب در خیابان هاشمی سوار خودروی پژو ۴۰۵ شدم تا به خانه بروم. در بین راه راننده تغییر مسیر داد و با ورود به خیابانی خلوت با تهدید قمه مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.
 
وی افزود: با شکایت زن جوان، پرونده به اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت ارسال و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی وارد عمل شدند.رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در نخستین گام کارآگاهان به سراغ دوربین‌های مداربسته محل حادثه رفتند اما با توجه به تاریکی هوا، شماره پلاک به دست نیامد. از سویی زن جوان به چهره‌نگاری متهم فراری پرداخت.
 
سردار لطفی گفت: در حالی که تحقیقات برای شناسایی راننده پژو ادامه داشت، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت با شکایتی مشابه در محدوده کلانتری ۱۱۱ هفت‌چنار مواجه شدند. این بار زن میانسالی با تهدید قمه مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود. متهم بعد از سوار کردن شاکی دوم به جای آنکه او را در مقابل مترو پیاده کند، به خیابانی خلوت در نزدیکی مترو برده و نقشه خود را اجرا کرده بود.این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: با توجه به شیوه و شگرد و محدوده ارتکاب جرم، این احتمال مطرح شد که هر ۲ شاکی، از سوی یک نفر مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.
 
وی افزود: در ادامه و با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه‌ای که برای دومین شاکی رقم خورده بود، تعدادی از اعداد شماره پلاک خودروی پژو به دست آمد. با کنار هم قرار دادن این اعداد در کنار هم، شماره پلاک خودرو شناسایی و به دنبال آن صاحب خودرو که زن میانسالی بود، شناسایی شد.

این مقام ارشد پلیسی تصریح کرد: در ادامه این احتمال مطرح شد که خودرو پژو دست پسر یا یکی از اقوام زن میانسال است. در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که کارآگاهان درست حدس زده بودند و خودرو در اختیار پژمان پسر زن میانسال است.او گفت: بدین ترتیب خیابان‌های اطراف محل سکونت پژمان زیر نظر گرفته شد و کارآگاهان موفق شدند پژمان را سوار بر خودرواش شناسایی و دستگیر کنند.

سردار لطفی خاطرنشان کرد: در تحقیقات اولیه پسر جوان ابتدا منکر جرم خود بود اما در مواجهه با مدارک و شواهد پلیسی، ۲ شاکی پرونده به جرم خود اعتراف کرد. متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان احتمالی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
برچسب ها: حوادث ایران