به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب : ۲۹۴۰۷۵

مجوز‌برداشت از ذخایر نفت‌خام در آمریکا‌صادر شد

مجوز‌برداشت از ذخایر نفت‌خام در آمریکا‌صادر شد
گروه اقتصادی: ایالات متحده آمریکا برای هشت شرکت انرژی مجوز برداشت و خرید نفت خام از ذخیره‌سازی راهبردی این کشور را صادر کرد.وزارت انرژی آمریکا  در بیانیه‌ای آنلاین اعلام کرد که ماه گذشته میلادی اجازه برداشت از ذخیره‌سازی راهبردی نفت آمریکا را در اختیار چند شرکت گذاشته است.در این بیانیه  آمده است که وزارت انرژی آمریکا در قراردادهایی، ۲۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی نفت راهبردی خود را در اختیار هشت شرکت قرار داده است.

بر اساس این قراردادها، مقدار یادشده از ذخیره‌سازی راهبردی نفت آمریکا در اختیار شرکت‌های آتلانتیک، شورون، اکسون موبیل، ماراتون پترولیوم، موتیوا، فیلیپس ۶۶، یونیپک و والرو قرار گرفته است. وزارت انرژی آمریکا  اعلام کرده بود که تا ۲۰ میلیون بشکه از ذخیره‌سازی‌ راهبردی نفت آمریکا (SPR) را برای اجرای قانونی که در سال‌های اخیر تصویب شده است، می‌فروشد.

کنگره آمریکا در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن دولت فدرال باید هزینه‌های تحقیقات پزشکی و مدرنیزه کردن این تأسیسات را از ذخیره‌سازی‌ راهبردی نفت این کشور تأمین کند.بر اساس قانون تصویب‌شده در سال ۲۰۱۵، ۵۸ میلیون بشکه از این ذخایر در فاصله سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ فروخته می‌شود.
برچسب ها: آمریکا نفت