به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ساعت ۱۴:۵۶
کد مطلب : ۲۹۴۳۲۴

سامانه ثبت‌نام متقاضیان اربعین دوباره باز شد

سامانه  ثبت‌نام متقاضیان اربعین دوباره باز شد
گروه جامعه:سامانه سماح امروز برای ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین برخی از استان‌ها که ظرفیت زائران آنها تکمیل نشده است، مجدداً باز شد و افراد واجد شرایط می‌توانند آمادگی خود را برای تشرف به زیارت اربعین اعلام کنند.
 در حالی که روز گذشته مسؤولان از پیش ثبت‌نام ۱۰۰ هزار نفر در سامانه سماح برای زیارت اربعین و تمدید نشدن این مهلت خبر داده بودند، امروز سامانه سماح برای ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین مجدد باز شده است.
بر همین اساس، افرادی واجد شرایط با تأکید به تزریق دو دوز واکسن کرونا، می‌توانند در سامانه سماح ثبت‌نام‌کنند. در اطلاعیه کمیته اعزام ستاد اربعین این امر به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت برخی استان‌ها اعلام شده و در این اطلاعیه آمده است:
«باتوجه به عدم تکمیل ظرفیت برخی از استان‌ها و فرصت اندک باقیمانده جهت ثبت نام، مقرر شد سامانه تا تکمیل ظرفیت از متقاضیان ثبت نام به عمل آورد. خواهشمند است با توجه به نکات ذیل نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید. نداشتن بیماری زمینه‌ای و تزریق هر دو دوز واکسن کرونا. (استعلام‌های لازم برای اخذ تأیید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت به صورت سیستمی انجام خواهد شد.) تأیید اطلاعات هویتی افراد با استعلام از سازمان ثبت احوال (مشخصات افراد در سامانه سماح نمایش داده می‌شود لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مشاهده گردید می‌بایست از طریق اداره ثبت احوال محل سکونت نسبت به اصلاح آن اقدام گردد.)».
 به گفته رئیس کمیته اعزام برای هر استان بر اساس تعداد زائران اربعین در سال‌های گذشته سهمیه‌ای اختصاص داده شده است و سعی می‌شود بر اساس سهمیه استان‌ها افراد به زیارت اربعین مشرف شوند.

 
برچسب ها: اربعین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *