{LINKS_AD_DOC_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>{LINKS_AD_DOC_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا بعد از كرونا - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۵:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ ساعت ۲۰:۴۵
کد مطلب : ۲۹۴۳۷۰

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا بعد از كرونا

افزایش تقاضای پناهندگی در اروپا بعد از كرونا
گروه بین الملل: شمار تقاضای پناهندگی در اروپا که با آغاز پاندمی کرونا و بسته شدن مرزها کاهش پیدا کرده بود دوباره افزایش یافته است. بیشترین تقاضای پناهندگی از افغانستان و سوریه بوده است.
دفتر حمایت از امور پناهندگی اروپا (EASO) اعلام کرد که در ماه ژوئیه ۲۰۲۱ در اتحادیه اروپا و همچنین نروژ و سوئیس حدود ۴۵ هزار نفر تقاضای پناهندگی کردند.این رقم به گفته دفتر حمایت از امور پناهندگی اروپا بالاترین آمار ماهانه از زمان شیوع پاندمی کرونا بوده است.اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه پنج هزار درخواست بیشتر از ماه قبل دریافت کرده است.
قبلا گفته شده بود که بسته‌شدن مرزها در زمان کرونا باعث کاهش چشم‌گیر تعداد تقاضای پناهندگی در اتحادیه اورپا شد.دفتر حمایت از امور پناهندگی اروپا (EASO) مستقر در مالت برآورد کرده است که درخواست‌های پناهندگی افغان‌ها نیز افزایش یافته است. یک ماه قبل از سقوط افغانستان به دست طالبان حدود هفت هزار و ۳۰۰ تقاضای پناهندگی وجود داشته است. در ماه ژوئن شش هزار افغان در اتحادیه اروپا ، نروژ و سوئیس درخواست پناهندگی داده بودند.دفتر حمایت از امور پناهندگی اروپا گفته است با این حال هنوز هم بیشترین متقاضیان پناهندگی سوری‌ها هستند و افغانستان در جایگاه دوم قرار دارد. هشت هزار و ۵۰۰ سوری در اروپا تقاضای پناهندگی کردند. از دسامبر ۲۰۲۰ ولی فاصله تقاضای پناهندگی بین سوری‌ها و افغان‌ها به تدریج کم‌تر شده است.از میان ۴۵ هزار متقاضی پناهندگی در اروپا دو هزار و ۲۰۰ نفر افراد کم سن و سال و بدون همراه و سرپرست بودند. بیش از ۱۲۰۰ پناهجوی بدون همراه از افغانستان بوده‌اند. چنین رقم بالای درخواست‌های پناهندگی افراد کم سن و سال بدون همراه از ماه نوامبر ۲۰۱۶ به این سو ثبت نشده بود.در مقایسه با پناهجویان سوری و افغان تقاضای پناهندگی از میان برخی از کشورهای شمال و غرب آفریقا در اروپا ولی کاهش را نشان داده است.
برچسب ها: اروپا