به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب : ۲۹۴۵۳۹

تصویب طرح پشتیبانی نظامی آمریکا از ریاض

تصویب طرح پشتیبانی نظامی آمریکا از ریاض
گروه بین الملل: وزارت خارجه آمریکا با طرح  فروش تجهیزات نظامی به عربستان به ارزش ۵۰۰میلیون دلار موافقت کرد. این اولین طرح کمک نظامی واشنگتن به ریاض از زمان روی کار آمدن دولت بایدن است و طبق آن ایالات متحده، علاوه بر فروش تجهیزات، ۳۵۰ تکنسین و دو مقام دولتی را برای دو سال در اختیار ارتش عربستان قرار می‌دهد. خدمات پشتیبانی، تعمیر و نگاهداری بالگردهای تهاجمی آپاچی، بلک‌هاوک و ناوگان حمل و نقل شینوک اهداف این توافق هستند.
طرح برای برای بررسی و تایید نهایی به کنگره ارسال شده است.
بایدن قبل از انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که سران سعودی باید به خاطر قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار مقیم آمریکا هزینه بپردازند. او اواخر ژانویه ۲۰۲۱ و پس از پیروزی نیز اعلام کرد که کلیه قراردادهای تسلیحاتی دولت ترامپ با عربستان و سایر کشورها را مورد بازبینی قرار می‌‌دهد.
ایالات متحده در حالی با فروش تجهیزات نگهداری و تعمیر تسلیحات به عربستان موافقت کرده که یک هفته قبل، لوید آستین، وزیر دفاع، سفر  برنامه‌ریزی شده خود به ریاض را لغو کرد. علت امر "مشکلاتی در زما‌ن‌بندی" عنوان شد. قرار بود لوید آستین در آن سفر  با بن سلمان، ولیعهد سعودی که وزیر دفاع نیز هست ملاقات کند. 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *