به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۸:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب : ۲۹۴۶۷۵

دستمزد مسی در PSG چقدر است؟

گروه ورزشی: روزنامه فرانسوی اکیپ مدعی شده که به جزییات قرارداد لیونل مسی با باشگاه پاری سن ژرمن دست پیدا کرده است.
دستمزد مسی در PSG چقدر است؟
 فوق ستاره آرژانتینی تابستان امسال پس از کشمکش‌های فراوان در نهایت به عنوان بازیکن آزاد از بارسلونا جدا شده و به باشگاه پاری سن ژرمن پیوست تا ادامه دوران فوتبالش را در این تیم سپری کند.
 

 
حالا روزنامه اکیپ فرانسه مدعی شده که لئو مسی در صورت حضور کامل در پی اس جی در سه فصل ذکر شده در قراردادش 110 میلیون یورو دریافت می‌کند. بازیکن سابق بارسا در واقع هر فصل 30 میلیون یورو درآمد خالص پس از کسر مالیات از این باشگاه دارد که با دو سال حضور در این تیم به او پرداخت خواهد شد.
 در سال سوم بند وفاداری برای او فعال می‌شود که 10 میلیون یورو به میزان دستمزد او اضافه می‌کند. این بند تنها در صورتی فعال می‌شود که او فصل دوم و سوم را به طور کامل در پاری سن ژرمن سپری کند.
 

 
میزان مبالغ پرداختی از سوی پاری سن ژرمن و بند وفاداری ذکر شده در قرارداد این بازیکن شبیه به مفاد قرارداد نیمار، ستاره برزیلی این تیم، است که اخیرا قراردادش را تا سال 2025 تمدید کرد، با این تفاوت که بازیکن برزیلی با افزایش سال‌های حضورش در این تیم شاهد افزایش دستمزد نخواهد بود. شرایط نیمار درست برعکس است چرا که گفته می‌شود او با باشگاه به توافق رسیده که در صورت رخ دادن این اتفاق از میزان دستمزدش کاسته شود.
این مبالغ ذکر شده شامل پاداش‌های جمعی و فردی که مسی و پی اس جی ممکن است در طول فصل به آنها دست پیدا کنند نیست و این مبالغ می‌تواند با توجه به دستاوردهای تیم به دستمزد این بازیکن اضافه شود.
اما نکته جالب‌تر اینجاست که یک میلیون از مجموع 30 میلیون پرداختی پی اس جی به مسی از طریق ژتون هواداری پی اس جی صورت می‌کرد که در واقع رمز ارز این باشگاه است. این روش پرداخت سودی بین 35 تا 30 میلیون یورو در هر فصل برای باشگاه فرانسوی به همراه دارد.