به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۷:۰۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۲۹۴۷۵۱

سازمان عفو بین‌الملل: توماج صالحی را آزاد کنید

گروه هنری: سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل خواهان آزادی "فوری و بدون قید و شرط" توماج صالحی شد.
سازمان عفو بین‌الملل: توماج صالحی را آزاد کنید
در بیانیه سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل آمده است: «مقامات ایران باید فورا و بدون قید و شرط توماج صالحی، هنرمند و خواننده رپ اعتراضی را که تنها به خاطر استفاده از حق آزادی بیان خود بازداشت شده است، آزاد کنند. او در ترانه‌های خود به سرکوب، فساد، فقر و مصونیت از مجازات اعتراض می‌کند و خواهان مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی است.»
گفتنی اینکه، نیروهای امنیتی توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی را روز دوشنبه (۲۲ شهریورماه) در منزل خود بازداشت کرده‌اند. توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی، ساکن اصفهان است. بازداشت او را به انتشار ترانه‌های او بی‌ارتباط نمی‌دانند. ترانه‌‌هایی که او در آن به سروده شاعر "با چند بیت پا به پای جنگ، تا انقلاب و آزادی این اردوگاه مرگ" رفته است یا سروده‌هایی که در آنها بر شنونده نهیب می‌زند که "اگر خودت را به خواب زدی، وقتی خون‌ها را می‌ریختند، تو هم همدست ظالم هستی". او چهار روز پیش از بازداشت در حساب شخصی خود در توییتر از احتمال دستگیری‌اش توسط نیروهای امنیتی نوشته بود و اینکه از حبس و شکنجه نمی‌هراسد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *