به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ ساعت ۲۱:۵۶
کد مطلب : ۲۹۵۰۴۱

دختران هندبال ایران یک گام تا تاریخ‎سازی

گروه ورزشی: تیم ملی هندبال بانوان ایران یک گام برای کسب سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی نزدیک شد.
دختران هندبال ایران یک گام تا تاریخ‎سازی
 تیم ملی هندبال بانوان ایران با شکست تیم ملی اردن یک قدم تا کسب سهمیه رقابت های جهانی اسپانیا نزدیکتر شد. رویدادی که اگر اتفاق افتد برای نخستین بار در تاریخ هندبال بانوان ایران خواهد بود.
در مسابقه حساسی که عصر امروز از ساعت 18:30 دقیقه برگزار شد، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در یک رقابت تماشایی برابر اردن، میزبان رقابت های هندبال قهرمانی بانوان آسیا، قرار گرفت و توانست در یک بازی نزدیک و پابه پا پیروز میدان شود.
ملی پوشان کشورمان در این بازی در نیمه اول 12- 15 پیروز شدند اما اردن در نیمه دوم توانست اختلاف امتیازی خود را کاهش دهد و به یک قدمی امتیاز با ایران برسد اما بانوان هندبالیست کشورمان پس از این دقایق توانستند با قدرت اختلاف امتیازی خود را بیشتر کنند و در نهایت با نتیجه 28 بر 22 پیروز این مسابقه حساس و تماشایی شوند.
لازم به ذکر است قبل از این مسابقه سه دیدار برگزار شد که سوریه 13- 47 فلسطین را در هم کوبید، سنگاپور 16- 33 از ازبکستان شکست خورد و ژاپن 5- 52 کویت را از پیش رو برداشت.
از دقایقی دیگر نیز در آخرین مسابقه امروز کره جنوبی و هنگ کنگ به میدان می روند.
تیم ها فردا استراحت می کنند و آخرین مسابقات مرحله مقدماتی سه شنبه برگزار می شود. تیم ملی کشورمان روز سه شنبه برابر سوریه قرار می گیرد که با پیروزی در این دیدار سهمیه حضور در رقابت های جهانی اسپانیا قطعی خواهد شد.
هجدهمین رقابت های قهرمانی زنان آسیا تا سوم مهر به میزبانی اردن برگزار می شود. 5 تیم برتر این رقابت ها سهمیه حضور در رقابت های جهانی را کسب می کنند.
برچسب ها: هندبال بانوان