به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۲۹۵۰۷۲

طالبان در پنجشیر مردم را شکنجه می‌كند

طالبان در پنجشیر مردم را شکنجه می‌كند
گروه بین الملل: صالح محمد ریگستانی، از فرماندهان "جبهه مقاومت ملی" که در پنجشیر علیه گروه طالبان می‌جنگند، گفت: که طالبان خانه به خانه در پنجشیر می‌رود، مردم غیرنظامی را "بازداشت و شکنجه" کرده به "زندانی در ولایت کاپیسا" می‌برد.  ریگستانی، از جامعه جهانی خواسته است تا به این موضوع توجه کرده، و پیگیر زندان کاپیسا شوند.
 گروه طالبان دست‌کم ۲۰ غیر نظامی را در پنجشیر تیرباران کرده است.در روزهای نخست سقوط ولایت پنجشیر به دست گروه طالبان، ویدئوهایی هم در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد گروه طالبان تعداد زیادی از افراد را در پنجشیر در کامیون‌ها پر کرده به جای نامعلومی می‌برند.
جبهه مقاومت ملی، به رهبری احمد مسعود، بعد از تصرف قدرت از سوی گروه طالبان در پنجشیر ایجاد شد. سپس پنجشیر در محاصره طالبان قرار گرفت؛ این گروه اجازه ورود مواد خوراکی و دارو را متوقف کردند، دسترسی به برق و اینترنت را نیز قطع کرده بودند.بعد از ۲۳ روز، هفته گذشته برق و اینترنت به پنجشیر بازگشت و طالبان اعلام کردند آنها کمک‌های بشردوستانه به پنجشیر را اجازه ورود می‌دهند.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *