به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ ساعت ۱۴:۲۵
کد مطلب : ۲۹۵۲۱۱

واکنش آمریکا به ارسال سوخت به لبنان

واکنش آمریکا به ارسال سوخت به لبنان
گروه بین الملل: وزارت خارجه آمریکا در واکنش به خرید سوخت لبنان از ایرانگفت: این اقدام لبنان را در معرض خطر قرار می‌دهد.
جرالدین گریفث، سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در واکنش به واردات سوخت از ایران به لبنان توسط حزب الله گفت که دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه حزب الله وضع کرده و فشار‌ها را افزایش می‌دهد.وی گفت: آنچه برای ما مهم است این است که دولت موجود در لبنان بتواند نقش خود را ایفا کند و اصلاحات را انجام دهد.
سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: دولت آمریکا تلاش کرد که راه حل‌های پایدار برای بحران سوخت لبنان ایجاد کند. واردات سوخت از یک کشور تحت تحریم به سود لبنان نخواهد بود.
گریفث در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا اقدامات متعددی علیه ایران و واردات غیرقانونی نفت وضع خواهد کرد. ما آماده ایم تا به لبنان کمک کنیم و این کشور از بحران سوخت عبور کند، اما مقامات لبنانی نیز باید نقش خود را ایفا کنند. واردات نفت از ایران و اقدامات مشابه آن لبنان را در معرض خطر قرار می‌دهد.وی گفت: موضع آمریکا روشن است و واردات نفت از ایران به سود مردم این کشور نیست.سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص تحریم حزب الله نیز گفت: مساله تحریم حزب الله تنها محدود به آمریکا نمی‌شود بلکه به دلیل فعالیت‌های بی ثبات کننده آن، تمام جامعه بین المللی را شامل می‌شود و ما در بازخواست حزب الله تردید نخواهیم کرد. 
برچسب ها: لبنان