به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۲۹۵۲۹۰

یارانه ۳۰ میلیونی برای خرید خودروهای سایپا

یارانه ۳۰ میلیونی برای خرید خودروهای سایپا
گروه اقتصادی: با وجود زیانده بودن خودروسازان، آنها همچنان اصرار دارند که تعدادی محدود خودرو را به صورت قرعه‌کشی به تعدادی خاص از افراد تقدیم کنند. در طرح جدید سایپا رانت توزیعی در هر خودرو حدود ۳۰ میلیون تومان است.

ثبت‌نام برای فروش چهار محصول سایپا، شامل کوییک با گیربکس معمولی (رینگ فولادی)، کوییک‌ R با گیربکس معمولی، ساینا S و کوییک S از دیروز آغاز شده است. اما قیمت این خودروها چقدر است؟یکی از خودروهایی که در طرح فروش چهار محصول سایپا عرضه می‌شود، کوییک با گیربکس معمولی (رینگ فولادی) با قیمت ۱۴۱ میلیون تومان است. این محصول در بازار حدود ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد. بنابراین هرکس که در این قرعه‌کشی برنده شود ۲۹ میلیون تومان رانت به جیب زده است.

یکی دیگر از محصولات موجود در این طرح، کوییک‌ R با گیربکس معمولی است. این محصول در طرح فروش چهار محصول سایپا به قیمت ۱۴۹ میلیون عرضه می‌شود اما در بازار حدود ۱۷۶ میلیون تومان قیمت دارد. میزان رانت فروش این خودرو نیز ۲۷ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.در طرح فروش چهار محصول سایپا همچنین ساینا S نیز به قیمت ۱۴۲ میلیون تومان عرضه می‌شود اما قیمت آن در بازار ۱۷۵ میلیون تومان است و برندگان آن از رانت ۳۳ میلیونی بهره خواهند برد.

آخرین محصولی که در فهرست این طرح قرار دارد کوییک S با قیمت ۱۵۴ میلیون تومان است. این محصول در بازار با حدود قیمتی ۱۷۸ میلیون تومان داد و ستد می‌شود و برندگان آن از رانت ۲۴ میلیون تومانی بهره خواهند برد.
مرجع : تجارت نیوز
برچسب ها: پیش فروش سایپا