به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۰:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۲۹۵۶۲۱

مهدوی‌کیا و آغاز مأموریت صعود به المپیک

گروه ورزشی: مهدی مهدوی‌کیا در جایگاهی قرار گرفته که شاید بسیاری از فوتبال‌دوستان در سالهای اخیر انتظار آن را می‌کشیدند.
مهدوی‌کیا و آغاز مأموریت صعود به المپیک
چهره محجوب فوتبال ایران که در دهه ۱۹۹۰ میلادی به پدیده تیم ملی در زمین تبدیل شد، حالا در قامت سرمربی تیم امید دوباره به عرصه ملی بازگشته و این بار ماموریت صعود به المپیک را پیش روی خود می‌بیند.
مهدوی‌کیا در این سال‌ها با تأسیس آکادمی کیا و همچنین حضور روی نیمکت تیم‌های پایه هامبورگ، چهره‌ای از یک مربی علاقه‌مند به رده سنی نوجوانان، جوانان و امید را معرفی کرده که تلاش می‌کند تا آموزشهای روز دنیا را فرا بگیرد و و در اختیار استعدادهای ایرانی قرار بگیرد. حالا او در حالی به عنوان سرمربی تیم امید معرفی شده که انتظارات بسیار زیادی را پیش روی خود می‌بیند.
 

 
ایران از المپیک ۱۹۷۶ مونترال بدین سو هرگز نتوانسته راهی این مسابقات شود تا این هدف در کنار قهرمانی جام ملتهای آسیا، به بزرگترین طلسم فوتبال ایران در چهار دهه اخیر تبدیل شود. اگرچه برای رسیدن به این دو هدف، شاید نیازمندی‌های بسیاری باشد که در این دوره دیده نشده اما با حضور مهدی مهدوی‌کیا و نسلی که تجربه بازی در سطح اول فوتبال ایران و حتی بعضاً آسیا را داشته، طرفداران را امیدوار نگه داشته است.
 

 
مهدوی‌کیا با تجربه بیش از یک دهه بازی در بوندس‌لیگا و دو بار حضور در جام جهانی و سالها درخشش در فوتبال ایران، در حالی این ماموریت سخت و سنگین را پذیرفته که در اولین تجربه سرمربیگری در داخل ایران نیازمند حمایتی همه جانبه از سوی مسئولان و افکار عمومی است و شاید اغراق نباشد که اگر بگوییم با حضور او توجه‌ها به تیم المپیک در حد تیم بزرگسالان بالا رفته است.
 

 
برچسب ها: مهدوی کیا