به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۹:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۲۹۵۸۷۲

خلف وعده طالبان درباره بازگشایی مدارس دخترانه

خلف وعده طالبان درباره بازگشایی مدارس دخترانه
گروه بین الملل: به‌رغم برخی وعده‌ها، گروه طالبان اعلام کرد که هنوز درباره بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان تصمیمی نگرفته است.
هفته گذشته گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای از بازگشایی مدارس در افغانستان خبر داد، اما تنها از دانش‌آموزان پسر و معلمان مرد دعوت کرد که از روز ۲۷ شهریور به مدارس بروند.
اما در پی بالا گرفتن اعتراض و انتقاد شدید به دعوت نشدن از دختران برای حضور در کلاس‌های درس، این گروه روز سه‌شنبه،  وعده داد که دختران افغان «در اسرع وقت» به مدرسه بازگردند.حال وزارت معارف طالبان  اعلامیه‌ای منتشر کرده و نوشته است که «شایعات» درباره باز شدن مدارس دخترانه صحت ندارد.
این اعلامیه می‌گوید: «این وزارت تاکنون هیچ تصمیمی در مورد آغاز روند آموزشی مکاتب دخترانه نگرفته است.... کار روی طرح بازگشایی مکاتب دخترانه جریان دارد و نتیجه‌ی آن بعد به مردم اعلام  می‌شود.»این در حالی است که مهرماه از راه رسیده و مدارس چند روزی است که باز شده و سخنگوی طالبان هم پیشتر وعده داده بود که «این امر [رفتن دختران به مدرسه] در اسرع وقت اتفاق می‌افتد».


 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *