به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب : ۲۹۶۰۶۲

پرسپولیس - پیکان؛ آماده‌سازی برای الهلال

گروه ورزشی: شاگردان یحیی گل محمدی در اولین گام از مسیر تقابل با الهلال عربستان، امروز به مصاف تیم پیکان خواهند رفت.
پرسپولیس - پیکان؛ آماده‌سازی برای الهلال
پرسپولیسی‌ها که اکنون به عنوان تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، باید در مصافی سخت روز 24 مهرماه برابر الهلال عربستان در مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان قرار گیرند.
یحیی گل محمدی برای آماده سازی تیمش، سه دیدار تدارکاتی در نظر گرفته که در اولین گام آنها امروز به مصاف پیکان و شاگردان مجتبی حسینی خواهند رفت. این دیدار امروز برگزار خواهد شد و یحیی گل محمدی امیدوار است شاگردانش محکی جدی برابر خودروسازان بخورند.
پرسپولیس در ادامه احتمالا به مصاف شهرداری آستارا و در نهایت سپاهان اصفهان و شاگردان محرم نویدکیا خواهد رفت. دیدار امروز برابر پیکان با نظر کادرفنی بدون حضور هواداران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.
در حالی که سه هفته دیگر پرسپولیس باید در ریاض مقابل الهلال بازی کند اما بیشتر از اینکه حواس کادر فنی و بازیکنان این تیم به تیم حریف و مسائل فنی تیم خودشان باشد به موضوع بی‌پولی منعطف است و در رختکن تیم بیشتر از هر چیز درباره بدقولی‌های باشگاه در پرداخت مطالبات صحبت می‌شود.
مربیان و بازیکنان پرسپولیس می‌گویند ما کارمان را انجام می‌دهیم اما اینطوری نمی‌شود که همه چیز یکطرفه باشد. آنها می‌گویند جعفر سمیعی با اینکه همین مشکلات را داشت اما اهل قول دادن نبود ولی وقتی صدری می‌آید و تاریخ دقیقی را برای پرداخت مطالبات اعلام می‌کند و سر قولش نمی‌ماند اینطوری تیم به هم می‌ریزد. در این شرایط کار کادر فنی سخت‌تر هم می‌شود چرا که باید بیشتر انرژی خودشان را برای صحبت کردن با بازیکنان بگذارند و مجبورند مدام با آنها حرف بزنند و امیدواری بدهند که به زودی همه چیز درست می‌شود.
در آخرین صحبتی که صدری با اعضای تیم داشته به آنها قول داده طی امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) بخشی از مطالبات مربیان و بازیکنان را پرداخت کند اما در رختکن پرسپولیس هیچ کس به عملی شدن این وعده خوشبین نیست.
در تیم پرسپولیس بازیکنان و مربیان به شدت از شرایط موجود شاکی و عصبانی‌اند. آنها می‌گویند مگر می‌شود در تیم قهرمان ایران آنقدر پول نباشد که به ازای برد آسیایی مقابل استقلال تاجیکستان به اعضای تیم پاداش بدهند آن وقت حریفان آسیایی با خرید بازیکن 15 میلیون یورویی آماده مصاف با پرسپولیس شوند و این طرف توقع برد هم وجود داشته باشد؟
صدری مدیریت باشگاه پرسپولیس قول داده که 25 درصد باقی‌مانده از فصل جدید به علاوه پاداش قهرمانی فصل قبل لیگ برتر را به بازیکنان و مربیان پرداخت کند. رقم پاداش قهرمانی هم برای افراد مختلف متفاوت است اما برای بیشتر اعضای تیم به اندازه 10 درصد رقم قراردادشان است.
در قرارداد اعضای تیم پرسپولیس شامل کادر فنی و بازیکنان، قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به عنوان آپشن قرار گرفته اما از آپشن‌های عجیب برخی تیم‌ها مثل تعداد گل، تعداد پاس گل، کلین شیت و ... خبری نیست. البته بردهای تیم هم پاداش جداگانه دارد. برای مثال پرسپولیسی‌ها فصل قبل در لیگ برتر یک بار مبلغ 80 میلیون و بار دوم مبلغ 35 میلیون تومان به عنوان پاداش بردهایشان دریافت کردند اما آنها می‌گویند اگر قرار بود باشگاه طبق قانون و فرمول خودش این پاداش‌ها را پرداخت کند رقم پرداختی باید خیلی بیشتر از این می‌شد.
بازیکنان و مربیان پرسپولیس می‌گویند با توجه به اینکه از جام حذفی کنار رفتند و با در نظر گرفتن اینکه مسابقات لیگ قهرمانان همچنان ادامه دارد پس باشگاه باید آپشن قهرمانی لیگ برتر را به آنها پرداخت کند و این پول حق آنهاست. آنها می‌گویند نمی‌شود که مربیان و بازیکنان مثل ساعت، هر روز منظم و قدرتمند کار کنند و در مسابقات‌شان مرحله به مرحله جلو بروند اما باشگاه هیچ حرکتی نکند و همه چیز یکطرفه باشد.
در این خصوص اعضای تیم به یک اتفاق عجیب اشاره می‌کنند تا اوضاع عجیب و نگران‌کننده تیم را از نظر مالی نشان دهند. آنها می‌گویند مدیریت باشگاه در سفر تاجیکستان به بازیکنان و مربیان پول توجیبی نداد و این افشین پیروانی بود که خودش نفری 100 یا 200 دلار به اعضای تیم داد که البته قرار است بعداً از باشگاه پس بگیرد.
حدود یک ماه قبل صدری و سمیعی در تمرین پرسپولیس حاضر شدند که آن زمان صدری اعلام کرد مطالبات اعضای تیم قبل از سفر به تاجیکستان پرداخت می‌شود و اگر این اتفاق نیفتاد تا اول مهر باقی‌مانده مبلغ قرارداد فصل قبل به علاوه پاداش قهرمانی اعضای تیم تسویه خواهد شد اما اول مهر هم آمد و رفت و خبری از پول نشد.
حالا صدری قول امروز و فردا را داده اما فراهم کردن رقمی حدود 37 میلیارد تومان برای تسویه مطالبات فصل قبل و پرداخت پاداش قهرمانی کار راحتی نیست چرا که هنوز از مزایده قرارداد کارگزار جدید هم خبری نیست و تنها راه سرپرست مدیرعاملی قرض کردن دوباره از شرکت‌ها و افراد حقیقی است که باید دید موفق خواهد شد این بار سرقولش بماند یا نه.