{LINKS_AD_DOC_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>{LINKS_AD_DOC_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_DOC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> قوامی: هر چه پیش می‌رویم اوضاع کشور بدتر می‌شود - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۲۹۶۱۲۹

قوامی: هر چه پیش می‌رویم اوضاع کشور بدتر می‌شود

گروه سیاسی: یك نماینده مجلس ششم، گفت: اصلاح‌طلبان باید به جامعه بازگردند. به جرئت می‌گویم که 80درصد مردم خواهان اصلاحات هستند. شاید خواهان ما اصلاح‌طلبان نباشند اما حتما اصلاحات را می‌خواهند.
قوامی: هر چه پیش می‌رویم اوضاع کشور بدتر می‌شود
حجت‌الاسلام ناصر قوامی، درباره این موضوع به سایت به نامه‌نیوز گفت: «بعد از رحلت امام برخی نیروها سعی کردند که اصلاح‌طلبان از گرونه سیاست حذف شوند که اوج این رویکرد در انتخابات مجلس هفتم رخ داد؛ به‌نحوی که به یاد داریم چه تعداد از نمایندگان مجلس ششم ردصلاحیت شدند. بعد از آن بنا نبود اصلاح‌طلبان در سیاست جایی داشته باشند اما به دلیل آنکه اصلاح‌طلبان دلسوز انقلاب بودند، سعی کردند به هر نحوی که شده، در انتخابات مشارکت داشته باشند». این فعال سیاسی و نماینده ادوار مجلس گفت ادامه داد: «در دهه شصت دو جناح راست و چپ حضور داشتند و هر دو هم فعالیت می‌کردند و گاهی این گروه و گاهی آن گروه پیروز انتخابات می‌شدند؛ لازم هم بود زیرا اکنون می‌بینیم در کشورهای دموکراتیک هم دو یا چندجناح سیاسی با هم رقابت دارند اما خب این روند ادامه پیدا نکرد و نهادهای نظارتی سعی کردند یک جناح در کشور قدرت داشته باشد».
این فعال سیاسی درباره آنچه امروز اصلاح‌طلبان می‌توانند انجام دهند، اظهار کرد: «اکنون اصلاح‌طلبان باید به جامعه آگاهی دهند که تنها راه‌حل برون‌رفت از بحران‌ها، اصلاحات است. تصمیم‌سازان هم باید بدانند که تنها راه اصلاحات است زیرا اگر اصلاحات رخ ندهد معلوم نیست چه آینده‌ای رقم می‌خورد؟ معلوم نیست که اگر مردم به خیابان‌ها آیند، سرنوشت کشور چه می‌شود؟»
او درباره اینکه برخی اصلاح‌طلبان باور دارند باید با حاکیمت تعامل کرد تا بتوان موانع ردصلاحیت را برطرف کرد، تصریح کرد: «من چنین باوری ندارم زیرا شدنی نیست. به یاد داریم که در جریان انتخابات مجلس هفتم و ردصلاحیت تعداد بسیاری از نمایندگان مجلس آقای کروبی چه‌قدر تلاش کرد، صحبت و رایزنی کرد اما هیچ چیزی تغییر نکرد و هرچه پیش رفتیم اوضاع بدتر هم شد تا الان که دیدیم چیزی از اصلاح‌طلبان باقی نگذاشتند. اراده‌ای وجود دارد که اصلاح‌طلبان در هیچیک از سِمت‌ها نباشند».
قوامی در پایان گفت: «اصلاح‌طلبان باید به جامعه بازگردند. به جرئت می‌گویم که 80درصد مردم خواهان اصلاحات هستند. شاید خواهان ما اصلاح‌طلبان نباشند اما حتما اصلاحات را می‌خواهند. شاید بگویند شما اصلاح‌طلبان، اصلاح‌طلب نیستید و فرصت‌طلبید اما نمی‌گویند اصل اصلاحات امر بدی است؛ بنابراین اصلاح‌طلبان باید از اصلاحات و نه از خود دفاع کنند تا جلوی انفجار عصبانیت مردم گرفته شود زیرا آن شرایط به سود هیچکس نیست؛ نه خود مردم، نه کشور و نه نظام».
برچسب ها: سیدناصر قوامی
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۶:۵۲ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۷/۰۵ ۱۲:۳۳
جند پیشنهاد به آقای قوامی
اصلاح طلبان امروز و فالانژ ان دیروز تجربه خوبی در پوست آندازی دارند سریعا پوست اندازید و خودتان را با مردم همراه کنند.
اصلاح طلبان که در مدت چند دهه جمهوری اسلام بیشتر دوران خدمت و یا قدرت را داشتند کما اینکه در 8 سال گذشته، توبه کنید.
مواظب باشید کلیپ عبدالله و غنی بر سرتان نیاید. آقای قوامی بهتر نیست به جای منفی بافی راه کار بهبود شرایط ارایه دهید. گرچه شما یکی سالها فرصت داشتید و اما کاری نکردید و طلب کار مدم هم هستید. (377328)
ایرانی
Netherlands
۱۴۰۰/۰۷/۰۵ ۱۳:۲۶
دست و پا زدن های عاجزانه.
بیچاره های تشنه قدرت (377335)