به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۲
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب : ۲۹۶۲۱۰

سرانجام‌قانون‌مالیات بر خانه‌‌ و ماشین‌های لوکس

سرانجام‌قانون‌مالیات بر خانه‌‌ و ماشین‌های لوکس
گروه اقتصادی: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: زیرساخت‌های لازم جهت اجرای احکام بودجه همچون مالیات از خانه‌‌ها و ماشین‌های لوکس فراهم نشده که به نظر می‌رسد اجرای برخی از تبصره‌ها موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.
 
به گزارش  ایسنا، رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره آخرین وضعیت اجرای لایحه اجرای احکام بودجه ۱۴۰۰ از جمله مالیات بر خانه‌‌ها و ماشین‌های لوکس اظهار کرد: با وجودی که در زمان استقرار دولت قبلی بیشتر آیین‌نامه‌های اجرایی احکام بودجه ۱۴۰۰ نوشته شده بود اما برخی از آنها همچون مالیات بر خانه‌ها و ماشین‌های لوکس اجرایی نشده و درآمد دولت از محل اخذ مالیات صفر است. دلیل هم فراهم نشدن زیرساخت‌ها است به طوری که دولت نمی‌داند که چطور می‌تواند مالیات اخذ کند.

وی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه اخیرا جلسه ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار کرد و در این جلسه از سازمان برنامه و بودجه خواست که در راستای جبران کسری بودجه و اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ زیرساخت های لازم جهت اجرای احکام بودجه همچون مالیات از خانه ها و ماشین های لوکس را عملیاتی و پیاده سازی کند که به نظر می‌رسد اجرای برخی از تبصره‌ها موکول به سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ۱۴۰۰ در پایان اظهار کرد: علاوه بر این موضوع عملکرد بودجه ۱۴۰۰ را تاکنون می‌توان بر روی فروش اوراق مالی ارزیابی کرد. به عبارت دقیق تر به طرح‌های عمرانی کمتر توجه شده که این رویکرد نمی تواند اهدافی همچون ایجاد اشتغال را محقق کند؛ لذا ما از دولت خواسته ایم که در اسرع وقت زیرساخت‌ها برای اجرای بودجه را فراهم کرده تا شاهد اجرای دقیق آن باشیم.