به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب : ۲۹۷۲۲۹

آیا می‌خواهید مرزهای ایران را منحل کنید؟

آیا می‌خواهید مرزهای ایران را منحل کنید؟
گروه سیاسی:  احمد زیدآبادی، فعال سیاسی  در واکنش به صحبت‌های معاون رئیس جمهور درباره شیوه حکمرانی نوشت:رسانه‌ها به نقل از میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گزارش داده‌اند:«بر خلاف الگوی غربی که حکمرانی را مبتنی بر Nation State تعریف می‌کند، علی‌المبنا ما با این مشکل داریم و مسئلۀ ما امام و امت است؛ نظریۀ ما نظریۀ اخوت است، نظریۀ ما نظریۀ امر به معروف و نهی از منکر است. این نظریه‌ها یک پدیدۀ اضافی نیست، نظریۀ مبنایی است، یک تکلیف است.»
نمی‌دانم معاون رئیس جمهور می‌داند یا نمی‌داند که Nation- State یا ملت - دولت اساساً ربطی به نظام سیاسی و غرب و شرق ندارد بلکه عنوانی است که بعد از پیمان وستفالی در سال ١۶۴٨ میلادی بر واحدهای سیاسی - جغرافیایی با مرزهای مشروعِ مشخص اطلاق می‌شود.به عبارت دیگر ملت - دولت یعنی کشور یعنی جغرافیایی به نام نروژ، یا عراق یا هندوستان یا آرژانتین یا ایران. ملت - دولت یعنی جغرافیایی به نام ایران.حالا چطور با مفهوم کشور یا ایران مشکل دارید؟ یعنی می‌خواهید مرزهای ایران را منحل کنید؟آیا این نوع سخنان از روی فقر دانش است یا با آگاهی صورت می‌گیرد؟ اگر از فقر دانش است این قبیل افراد با چه صلاحیتی در پست‌های بالای کشور منصوب می‌شوند؟ اگر ادعا شود که در حوزۀ کاری خود تخصص دارند به چه دلیل در موضوعی بدین پایه از حساسیت ناشیانه ورود می‌کنند؟اما اگر این نوع سخنان با آگاهی از معنای آنها مطرح می‌شود، در انحلال ایران که با توسل به هر شیوه‌ای بر آن مسلط شده‌اید چه نفعی برای خود می‌بینید؟

 
برچسب ها: ایران

۱۴۰۰/۰۷/۰۹ ۱۹:۵۵
وای ایران ،ای وای به چه روزی افتادی (377563)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۰۱:۴۸
ما امت واحده هستیم و ... ای وای وطنم. (377566)
جواد
Canada
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۰۶:۰۱
آقای زیدآبادی ؛منظور چیزی شبیه دریای خزر است ،ما بایکی نصفه شریک بودیم ،شریک مُرد وسهم فرزندان زیادش کم شد ،ما جبران کردیم.متوجه شدید «قارداش». (377567)
د
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۰۷:۴۳
دوست محترم به شما توصیه میکنم کتاب نظام سیاسی و دولت در اسلام داود فیرجی را بخوانیدو از مطالعه کتب افرادی مثل طالقانی و شریعتی اجتناب کنید (377569)