به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۸:۵۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ ساعت ۲۳:۳۹
کد مطلب : ۲۹۸۰۱۳

آمریکا: برای مذاکرات به ایران امتیاز نمی‌دهیم

گروه سیاسی: یک مقام آمریکایی با بیان اینکه "واشنگتن به دیپلماسی با ایران متعهد است" گفت که کشورش برای بازگرداندن تهران به میز مذاکرات امتیاز نخواهد داد.
آمریکا: برای مذاکرات به ایران امتیاز نمی‌دهیم
تیم‌های امنیت ملی آمریکا و اسرائیل، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در واشنگتن جلسه‌ای مشترک برگزار خواهند کرد که دستور کار اصلی آن، فعالیت‌های هسته‌ای ایران و موضوع فلسطین خواهد بود.  یک مقام ارشد آمریکایی پیش از برگزاری کارگروه آمریکا - اسرائیل در جمع خبرنگاران گفت که دولت بایدن به راه‌حل دیپلماتیک با ایران پایبند است اما در صورت لزوم آماده خواهد بود تا "راه‌های دیگری" را برای اطمینان از عدم دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای بیازماید. همزمان با این جلسه برخی مقامات ارشد درباره از سرگیری مذاکرات با ایران برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ابراز امیدواری کردند. بنا بر گزارش پایگاه خبری آکسیوس، این گروه کاری قرار است امروز (سه‌شنبه) در واشنگتن با حضور ایال هولاتا مشاور امنیت داخلی اسراییل و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید آغاز شود.
وی افزود: با توجه به تعاملات متعددی که با اسرائیلی‌ها داریم، واضح است که ما فهم مشترکی درباره میزان خروج برنامه هسته‌ای ایران از محدودیت‌ها از زمان دولت قبلی آمریکا و خارج شدنش از توافق هسته‌ای با ایران داریم و این در گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز منعکس شده است. این مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفت که واشنگتن برای بازگرداندن ایران به مذاکرات وین به این کشور امتیاز نخواهد داد. در عین حال، یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه درخصوص از سرگیری مذاکرات با ایران در مدت زمانی کوتاه ابراز امیدواری کرد، اما گفت که پیشرفت تهران در زمینه توسعه ظرفیت‌های هسته‌ای‌اش در ماه‌های گذشته نگران کننده است. این مقام ارشد دولت که نخواست نامش فاش شود، افزود: ما امیدواریم که در مدتی کوتاه (برای مذاکرات) بتوانیم به وین بازگردیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *