به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : ۲۹۸۲۵۰

ایران از کمک به لبنان دریغ نمی‌کند

ایران از کمک به لبنان دریغ نمی‌کند
گروه سیاسی: وزیر امور خارجه ایران در دیدار میشل عون رییس جمهوری لبنان ضمن تاکید بر حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از این کشور، آمادگی دولت برای ارایه حمایت همه جانبه به لبنان را اعلام کرد.
حسین امیرعبداللهیان  در آغاز دیدارهای خود با مقامات لبنان، با میشل عون رییس جمهوری این کشور دیدار و پیرامون موضوعات روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.
در این ملاقات که در کاخ ریاست جمهوری لبنان برگزار شد، وزیر امور خارجه ایران تشکیل دولت جدید در لبنان را تبریک گفت و ضمن تاکید بر حمایت قوی جمهوری اسلامی ایران از لبنان، آمادگی دولت را برای ارایه حمایت همه جانبه به لبنان اعلام کرد.
امیرعبداللهیان به توانمندی‌های فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در پروژه‌های توسعه‌ای لبنان حضور قوی داشته و به ویژه در پروژه‌های نیروگاهی این کشور شرکت‌های ایرانی در تراز بالای جهانی را در لبنان فعال کند.
 مردم و مسوولان لبنانی ایران را دوست خود می دانند
‌رییس جمهوری لبنان هم در این دیدار اظهار داشت: در لبنان چه مردم و چه مسوولین، ایران را دوست خود می دانند و ما همواره حمایت های جمهوری اسلامی ایران را در کنار خود احساس می کنیم.
میشل عون گفت‌وگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی را مهم خواند و ارتباطات نیک میان جمهوری اسلامی ایران را مایه خشنودی لبنان و عامل آرامش منطقه دانست.
برچسب ها: لبنان