به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۲:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۲۹۸۳۱۰

۱۰ ترفند ساده برای رهایی از افسردگی پاییزی

۱۰ ترفند ساده برای رهایی از افسردگی پاییزی
گروه جامعه: در این گزارش به شما راهکارهایی را ارائه می‌دهیم تا از افسردگی فصل پاییز رهایی یابید. افسردگی پاییزی معمولاً بدون دلیل مشخصی رخ می‌دهد، علت نامگذاری این افسردگی این است که معمولا با تغییر فصل و در فصل پاییز اتفاق می‌افتد. علائم این افسردگی معمولا به صورت خلق و خوی بد، کاهش میل به انجام فعالیت و وظایف روزانه، تمایل به انزوای اجتماعی، نارضایتی از ظاهر و بدن، و تمایل به گریه کردن ظهور می‌کند. نکات زیادی برای گذراندن دوره افسردگی فصلی وجود دارد؛ که در این قسمت ۱۰ روش را به شما معرفی می‌کنیم.
۱- همیشه سعی کنید به عنوان یک عادت در طول تمام فصول شکرگزاری کنید، شکرگزاری باعث می‌شود احساس بهتری به داشته‌های خود پیدا کنید.۲- شما باید نیازهای اولیه بدن خود را از جمله ساعت خواب، تغذیه مناسب و میزان آب آشامیدنی، انجام فعالیت‌های روزانه را برآورده کنید.
۳- به دید و بازدید نزدیکان خود بروید و اوقاتی را در کنار دوستان صمیمی‌تان سپری کنید.۴- سعی کنید همیشه از خود بپرسید که برای رهایی از افسردگی و تنهایی چه باید بکنید؟ آیا استراحت می‌خواهید یا ورزش.
۵- سعی کنید فشار را بر خود کاهش دهید، به ویژه اگر جاه طلبی‌های بالایی دارید. این امر باعث کاهش بار ذهنی شما می‌شود.
۶- باید با اطرافیان خود در مورد تاثیر عوض شدن فصل در خلق و خوی خود صحبت کنید، با این کار می‌توانید احساس آرامش را از اطرافیان خود دریافت کنید.
۷-یکی از دلایل این نوع افسردگی، از بین رفتن رنگ‌های شاد در محیط طبیعی است، بنابراین سعی کنید محیط زندگی خود را مملو از رنگ‌های شاد و روشن کنید.
۸- تنفس یک فرایند طبیعی و بدون وقفه است، اما تمرکز بر تنفس به شیوه صحیح در مواقع استرس در بازگشت همه چیز به حالت عادی تأثیر بسزایی دارد.
۹- اختلال هیجانی یک اختلال روانی است که پزشکان آن را می‌شناسند و از اواخر پاییز و اوایل زمستان شروع می‌شود، پزشک می‌تواند داروهای خاصی را برای درمان آن‌ها تجویز کند، بنابراین می‌توانید برای درخواست کمک به پزشک مراجعه کنید.
۱۰-مطمئن باشید که ناراحتی و افسردگی که در حال گذراندن هستید فقط مرحله‌ای است که تنها چند روز طول می‌کشد تا دوباره سلامت روانی خود را بازیابید.
برچسب ها: افسردگی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *