به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۳
 
۱۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : ۲۹۸۴۲

استاد برجسته حوزه علمیه قم: خدا رحم کرد که تفکر و نگاه احمدی‌نژادي ادامه پیدا نکرد

گروه سياسي: حجت الاسلام محسن غرویان می‌گوید: رای ملت و جریان دولت یازدهم یک نعمت غیرمترقبه و امدادی غیبی و البته یک لطف الهی در حق مردم بود. خدا رحم کرد که نوع تفکر و نگاه دولت احمدی نژاد ادامه پیدا نکرد، اگر آن جریان فکری ادامه پیدا مي‌کرد، واقعا فاجعه ای برای ملت رخ مي‌داد. او ضمن انتقاد شدید از افرادی که به خاطر توافق ژنو، پیام تسلیت مي‌دهند، گفت: این افراد اساساً فهم درک توافق ژنو را ندارند. اینها همان هایی هستند که فرق MPT را با NPT نمي‌دانند. اهم اظهاران این استاد برجسته حوزه علمیه قم در مصاحبه با سايت «انتخاب»، در پی مي‌آید:
استاد برجسته حوزه علمیه قم: خدا رحم کرد که تفکر و نگاه احمدی‌نژادي ادامه پیدا نکرد
● {در مورد مسئله انتقاد و تسلیت گویی برخی از نمایندگان مجلس} این مسئله احتیاج به یک نگاه کلان و تحلیل کلان دارد. برخورد این چنینی این نمایندگان با پیروزی و موفقیت های دکتر روحانی به خاطر مسائل جناحی در کشور است.

● هشت سال اخیر دولت احمدی نژاد،‌ قدرت در دست این افراد بود اما ملت این تفکر را کنار زد و آنها را از صحنه سیاسی کشور خارج کرد. در حقیقت اینها مي‌خواهند انتقام خود را از ملت بگیرند، ملتی که در انتخابات خوشحال شد، پیروز شد، امیدوار شد و ارامش پیدا کرد.

● بنده با مردم از نزدیک سر و کار دارم، آن‌ها مي‌گویند وضع تورم خیلی بهتر شده و قیمت‌ها نسبتاً ثبات پیدا کرده است. اینها موفقیت های ملت ایران است که در انتخابات ریاست جمهوری تجلی پیدا کرد و از زمان پیروزی، شاهد آثار آن هستند.

● با یکی از اساتید که صحبت مي‌کردم، هر دو به این نتیحه رسیدیم که رای ملت و جریان دولت یازدهم یک نعمت غیرمترقبه و امدادی غیبی و البته یک لطف الهی در حق مردم بود. خدا رحم کرد که نوع تفکر و نگاه دولت احمدی نژاد ادامه پیدا نکرد، اگر آن جریان فکری ادامه پیدا مي‌کرد، واقعا فاجعه ای برای ملت رخ مي‌داد.

● این مسائل واقعیت هایی است که اتفاق افتاده و چون این نمایندگان همراه با آن جریان 8 سال گذشته بودند، این چنین برخورد مي‌کنند.

● در واقع، همه ملت از هزینه هایی که در طول آن سال‌ها دادند - مانند انزوای ایران و خشونت طلب معرفی کردن کشورمان - ناراحت بودند، اما با لطف و عنایت الهی ملت جریان سیاسی کشور را تغییر داد.

● تسلیت گویندگان مي‌خواهند انتقام خود را از پیروزی ملت بگیرند و هر روز سنگی جلوی راه دولت مي‌اندازند، مانند احضار وزرا کارت زرد و سئوال و تسلیت گفتن.

● به نظر من تسلیت گفتن این افراد مقابله و تقابل با رهبر معظم انقلاب است چراکه رهبری معظم انقلاب، اصل مذاکره و تیم مذاکره کننده و البته دولت را تایید کردند و انها را بچه های انقلابی خود معرفی کردند.

{ انتقاد این جماعت به کدام بخش توافق است؟ چراکه غنی سازی 5 درصد ادامه دارد} مسئله مذاکرات هسته ای مسئله کوچکی نبوده و محدود به یک شهر و روستا نمي‌شود. بحث هسته ای،‌ مسئله ای ملی است، آن وقت چطور یک مسئله ملی بدون رضایت رهبر معظم انقلاب انجام بشود که این اقایان به اسم دفاع از ولایت و ولایت داری تسلیت مي‌گویند؟

● در واقع رهبر معظم انقلاب، اکثریت مجلس و مردم از مذاکرات را تایید کردند و از ان دفاع مي‌کنند، اما چند نماینده مي‌آیند و تسلیت مي‌گویند. در حقیقت،‌ این یعنی مقابله با رهبری ملت و دیگاه های تایید کننده رهبری و جز این معنای دیگری ندارد.
● از نگاه من،‌ باید به خود این افراد تسلیت بگوییم و اعلام کنیم که چرا با ملت مي‌جنگید و خوشی، امید و راحتی مردم را نمي‌خواهید؟ باید به تسلیت گویندگان تسلیت بگوییم که چرا چنین تفکری دارید که بر خلاف ملت و مصالح ملت در هرحرکت هستید؟

● این مسائل، جزیی است. این‌ها کسانی هستند که فرق MPT با NPT را نمي‌فهمند و در نامه آن را MPT مي‌نویسند و تفاوت را نمي‌دانند. اینها اصلا چه فهمی از مسائل توافق ژنو و مذاکرات هسته ای دارند؟ این سخنان تنها بهانه است.

● به نظرم، وارد جزئیات نباید شد، برای این افراد، اینکه چه داده ایم و چه گرفته ایم مطرح نیست. این تسلیت گفتن‌ها و سنگ اندازی‌ها برای یک تسلی دادن به خودشان و عده ای قلیل طرفداران تندورشان است که در انتخابات شکست خودند و این اصل مسئله است. در واقع، 5 درصد، 20 دصد و آب سنگین اراک برای این افراد مهم نیست، آینها نمي‌فهمند چه دارند مي‌گویند؟

● {در مورد برنامه تندروها برای انتخابات مجلس} من یقین دارم و اطلاع دارم که این گروه‌ها مشغول برنامه ریزی هستند و مي‌خواهند طرفدارن خود را بخصوص در شهرستان‌ها جمع کرده و روی آن‌ها سرمایه گذاری کنند.

این افراد مي‌خواهند نیروهایشان را دوباره به یک بهانه ای جمع کنند. همین مذاکرات ژنو و هسته ای بهانه ای برای آنها شده است. این افراد اینقدر دور این مسئله مانور تبلیغاتی مي‌دهند تا عده ای را به سخنان خود دلگرم کنند تا از این طریق بتوانند جمع متشتت پراکنده خود را جمع کنند.

● مطمئنا، این‌ها هدف حضور در انتخابات را دارند. اما احتمال اینکه بتوانند در قلوب ملت جایی پیدا کنند بسیار ضعیف است و البته مردم هم به این طیف افراطی رای نخواهند داد.

● {در مورد پیام های توهین امیز در فضای مجازی خطاب به تیم مذاکره کننده و سیاست خارجی دولت} خیلی روشن است، ما دیگر به این بداخلاقی،‌توهین، بی ادبی و دروغ‌ها عادت کرده ایم. مراجع ما بسیار از این فضای بداخلاقی که همگی ثمره های این هشت سال گذشته است گله مندند.

● از آن طرف هرچه ادب، متانت و نزاکت دکتر روحانی را مي‌بینند، بیشتر عصبانی مي‌شوند. آقای دکتر روحانی شخصیتی متین و موقر و خوش برخورد دارد، اما در مقابل این افراد روحیه جنگ طلبی، فحش، نزاع و بداخلاقی دارند،‌البته این بداخلاق‌ها از ضد خودشان برمی آیند. اینها از ادب و نزاکت بدشان مي‌اید و برای همین عکس آن را انجام مي‌دهند.

* کار اینها توهین،‌ تهدید، تهمت و دروغ است و تمامی این بداخلاقی‌ها را به هنوان دین و اسلام انجام مي‌دهند. این روشی است که اینها داشته اند و الان هم از طریق این پیام‌ها ادامه میدهند. ملت با شیوه های این‌ها آشناست. انشالله خدا این افراد را شکست خواهد داد.

● {در مورد مسئله بازگشایی سفارت آمریکا در تهران} من موافق این مسئله هستم البته در شرایط مناسب. همامطور که مذاکره و گفتگو انجام شد و به نفع ملت تمام شد و بقیه جریان‌ها هم همینگونه پیش خواهد رفت. بازگشایی سفارت آمریکا در ایران شرایط متعادل و مساوی اشکالی ندارد. قبل از مذاکره فکر مي‌کردند، مذاکره امر ناممکنی است ولی انجام شد. بالاخره وزیر خارجه با جان کری گفتگو کرد و تماسی تلفنی بین رئیس جمهور و اوباما برقرار شد.

● مهم عزت ملت ایران است، اگر ما با عزت و افتخار اجازه بازگشایی سفارت را دهیم و با این کشور رابطه داشته باشیم و ارتباط هوایی نیز بین دو کشور برقرار شود، این به نفع ملت ایران است، ملت ما نمي‌تواند در دنیای امروز منزوی باشد.

مرمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۳:۳۶
مرسی (201928)
عارف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۲۳:۴۹
بس از است خط و خط بازی!
تا دیروز شاگرد آیت الله مصباح بود، حال که آمده این سوی جوی و سنگ هاشمی و روحانی را بر سینه میزند استاد برجسته لقبش میدهید!!!! (202294)
ج....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۳:۴۷
حضرت آیت الله ،کار از گله گذشته است. فکر اساسی بکنید. نگذارید کشور را بیش از این تخریب کنند. ملت حمایت می کند. (201937)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۴:۰۷
درود بر حضرت آیت الله محسن غرویان که به جامعه نسبت به فتنه احمدی نژاد هشدار می دهند.. (201953)
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۷:۰۹
فتنه احمدی نژادی هنوز هم ادامه دارد ومجلسیان پرچمدار آن تفکر می باشند . (202065)
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۴:۲۰
بی ادب تنهانه خودراداشت بدبلکه شعله در همه افاق زد (201964)
پسر ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۴:۴۴
وجود امثال اقای غرویان یک نعمت است (201974)
جعفری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۴:۵۰
درود بر فرزند خلف حوزه علمیه قم (201980)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۴:۵۷
هنوز خیلی از اتخابات نگذشته جهت گیری های از جنس نان به نرخ روز خوری آقای غرویان یادمان هست که چگونه با وزش بادکی نوک پیکان تمایلاتشان 180 درجه تغیر کرد !!!!!
متاسفم که عده ای با این موضع گیری ها فقط در پی دست و پاکردن جایگاهی برای خودند نه درد دین دارند نه وطن. (201985)
نمیدونم!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۵:۰۸
حجت الاسلام محسن غرویان می‌گوید: "رای ملت و جریان دولت یازدهم یک نعمت غیرمترقبه و امدادی غیبی و البته یک لطف الهی در حق مردم بود."
در حق مردم یا ....... ؟؟؟؟!!!!!! (201992)
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۷:۰۷
وگرنه بازار بعضی ها تا ابد کساد می شد منظورم را متوجه شدید ها ... درود بر احمدی نژاد ایرانی تبار (202061)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۷:۵۵
حضرت استاد درچیزی درتخصص شمانیست اظهار نظرنکنید کاسه ازاش داغتر نباشید وقت احمدی نزادبود میگفتید انقلاب به اهلش سپرده شد.حال بازفرق کرده.همین اقا هشت سال پیش انرزی هسته ای را پلمپ کرد باز دوباره شروکرده.استادمحترم بروید وازاین حرفها توبه کنید؟ (202101)
زهرا
United States
۱۳۹۲/۱۱/۰۸ ۱۸:۰۲
چند سال پیش، برخی راجع به این تفکر اخطار دادند، و هم اکنون در حصر هستند!!!
اگر حرف حقشان شنیده می شد، این تفکر شروع نمی شد. ولی افسوس... (202102)