به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۱۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ ساعت ۲۰:۱۵
کد مطلب : ۲۹۸۴۵۹

پاندمی کرونا ابتدا به سراغ ثروتمندان می‌رود

گروه علمی:  محققان با استفاده از داده‌های بین‌المللی مسیر شیوع ویروس کرونا و آنفلونزای اسپانیایی را ردیابی کرده‌اند. بنا برتحقیات جدید هر دو ویروس دوره و مسیر مشابهی را طی کرده و ابتدا در مناطق ثروتمند‌نشین شیوع بیشتری داشته‌اند.    
پاندمی  کرونا ابتدا به سراغ ثروتمندان می‌رود
محققان دانشگاه مانهایم آلمان در اولین تحقیقات خود  بیماران کرونایی ۴۰۰ منطقه آلمان، ۳۰۰ منطقه بریتانیا و سه هزار منطقه آمریکا را  مورد بررسی قرار دادند. این محققان بعدا برای دومین تحقیق داده‌های تاریخی مربوط به فوت حدود شش هزار و ۷۰۰  شهروند آمریکایی در دوره آنفلونزای اسپانیایی بین سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه این تحقیقات نشان داده است که کرونا و آنفلونزای اسپانیایی در همه مناطق تحقیق شده ابتدا به سراغ مناطق مرفه‌نشین و ثروتمند رفته و محلات فقرنشین نسبت به این مناطق کم‌تر تحت تاثیر پاندمی قرار گرفته‌اند. محققان علت گسترش پاندمی در مناطق ثروتمند را این واقعیت می‌دانند که افراد ثروتمند عموما ارتباط و تحرک بیشتری دارند. افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر در سفرهای کاری یا تعطیلات هستند. ویروس‌ها بعدا به سراغ مناطق فقیرتر رفته و در محلات فقیرنشین به شدت گسترش یافته است. محققان دانشگاه مانهایم به همین جهت توصیه می‌کنند که برای پاندمی‌های آینده باید نقشه گسترش پاندمی را در مراحل اولیه در مناطق مسکونی و محله ثروتمندان تعقیب و ردیابی کرد و با آن به مقابله برخاست.
برچسب ها: ویروس کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *