به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۴:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۲۹۸۵۹۰

پرورش جلبک کاهنده چربی خون در منزل ممکن شد

پرورش جلبک کاهنده چربی خون در منزل ممکن شد
گروه علمی: اسپیرولینا خواص انتی اکسیدان زیادی دارد، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و کلسترول خون را پایین می‌آورد. تا به امروز این محصول در قالب انواع پودر در دسترس بوده، اما شرکت انگلیسی کانوپی امکان پرورش و رشد جلبک مذکور را در منزل به وجود آورده است.نوع زنده و تازه این جلبک دارای خواص تغذیه‌ای بسیار بیشتری در مقایسه با پودر خشک شده است. این شرکت می‌افزاید که جلبک‌های تازه طعم نامطبوع اسپیرولینای پودری را ندارند و مصرف کنندگان نگران پرورش این جلبک‌ها در استخرهای آلوده نیز نخواهند بود.
 
این سیستم متشکل از دومحفظه قابل شستشو است که بر روی یک میز نصب می‌شوند و ۱۴ قرص حاوی مواد مغذی برای کمک به رشد جلبک‌های مذکور نیز عرضه می‌شود. با قراردادن جلبک‌ها در این محفظه‌ها و افزودن آب به آنها و استفاده تدریجی از قرص‌ها رشد آنها آغاز می‌شود و پس از پنج روز جلبک‌ها آماده مصرف خواهند بود.
اگر کاربر برداشت جلبک‌ها را فرموش کند، حسگر این سیستم تشخیص می‌دهد که تراکم جلبک در آب به حد کافی رسیده است و از طریق یک برنامه تلفن همراه، اعلانی را ارسال می‌کند.

سپس یک پمپ هوای یکپارچه، برای خروج جلبک‌ها از محفظه‌ها مورد استفاده قرار گرفته و عصاره اسپیرولینا را از بقیه آب جدا می‌کند. این کنسانتره یک وعده ۵ گرمی را تشکیل می‌دهد که می‌توان آن را با آب یا غذا مخلوط و سپس استفاده کرد. البته مقداری اسپیرولینا باید کنار گذاشته شود تا برای پرورش مجدد این جلبک به کار گرفته شود. قیمت این محصول ۳۴۰ دلار است.
برچسب ها: حسگر تغذیه سالم
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *