به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب : ۲۹۸۷۶۰

طالبان جنایتکارتر از قبل شده‌اند

طالبان جنایتکارتر از قبل شده‌اند
گروه بین الملل: یك عضو شورای مهاجرین افغانستانی گفت:برخلاف ادعای طالبان، کوچ اجباری در مناطق شیعه‌نشین همچنان در سطح وسیعی جریان دارد و نه تنها به مردم اجازه بردن اموال و دام‌ها داده نمی‌شود، بلکه گفته شده که باید اجرت چهل سال گذشته را نیز پرداخت کنند.
حجت‌الاسلام اکبری افزود:  طالبان تغییر نکرده‌اند، بلکه جنایتکارتر از قبل شده‌اند. تنها تغییر آنها در ظاهرسازی‌‌شان برای به رسمیت شناخته شدن در جوامع بین‌المللی است.به عقیده من حادثه امروز از سوی طالبان و در امتداد کوچ اجباری شیعیان و برای ایجاد ترس در شیعیان و اقوام دیگر و به نوعی با هدف قدرت‌نمایی برای کشورهای دیگر بوده است.برخلاف ادعای طالبان، کوچ اجباری در مناطق شیعه‌نشین همچنان در سطح وسیعی جریان دارد و نه تنها به مردم اجازه بردن اموال و دام‌ها داده نمی‌شود، بلکه گفته شده که باید اجرت چهل سال گذشته را نیز پرداخت کنند.ما امروز نه تنها به جبهه مقاومت ملی امیدوار هستیم، بلکه تا پایان سال شاهد فراگیر شدن مقاومت و یک قیام ملی خواهیم بود.
وی افزود:طبق بیانیه رسمی وزارت امر به معروف طالبان، در ظاهر تنها فقه حنفی در امارت اسلامی پذیرفته است و باقی مذاهب مورد قبول نیستند. در صورتی که اعمال آنها مطابق هیچ فقهی نبوده، بلکه مطابق با مکاتب سیاسی پاکستان و ... است.شورای علما و دیگر نهادهای دینی و برادران اهل سنت در تلاش هستند تا ماهیت اصلی طالبان را به جهانیان نشان دهند.چرا طالبان احکام مربوط به حوزه زنان را در مناطق طالب‌نشین و پشتون والی (نظام و سنت رفتاری قبیله‌ای در میان پشتون‌ها)، مانند نورستان اجرایی نمی‌کند؟ در آنجا زنان بدون حضور محرم شرعی در جامعه فعالیت می‌کنند. چرا جلوی سنت دختر‌فروشی در آن مناطق گرفته نمی‌شود؟
برچسب ها: طالبان