به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : ۲۹۸۸۱۲

کپسول استارلاینر ۲۰۲۲ به فضا می رود

کپسول استارلاینر ۲۰۲۲ به فضا می رود
گروه علمی: ناسا به طور رسمی موعد عملیات «اوربیتال فلایت تست -۲» را تا سال آینده به تعویق انداخت زیرا بررسی‌ها درباره یکی از شیرهای کپسول استارلاینر بویینگ همچنان ادامه دارد.این سازمان در یک پست وبلاگی اعلام کرد هم اکنون مشغول ارزیابی پتانسیل برنامه پرتاب این مأموریت است. در این متن آمده است: تیم ما هم اکنون به دلیل تعلیق در آماده سازی سخت افزاری، مانیفست موشک و قابلیت دسترسی به ایستگاه فضایی، مشغول بررسی فرصت‌های پرتاب در نیمه نخست ۲۰۲۲ است.
 
استیون استیچ مدیر برنامه سرنشین دار تجاری ناسا در این راه اعلام کرد یک چالش پیچیده بعضی بخش‌های فضاپیما را تحت تأثیر قرار داده که دسترسی به آنها آسان نیست و نیازمند روشی علمی و عملکرد مهندسی صحیح است.

کپسول استارلاینر بویینگ یکی از دو وسیله پرتابی است که برای ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی طراحی شده و بخشی از برنامه ارسال تجاری فضانوردان به فضا است. کپسول کرو دراگون متعلق به اسپیس ایکس نیز تحت همین برنامه توسعه یافت.

طی این طرح ناسا از هر شرکت خواسته بود یک پرواز آزمایشی بی سرنشین و پس از آن یک پرواز آزمایشی سرنشین دار انجام دهند. استارلاینر تاکنون فقط یک تست بدون سرنشین انجام داده که قبل از رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی دچار اختلال نرم افزاری شد.بویینگ امیدوار بود در تابستان امسال استارلاینر را برای دومین بار به فضا پرتاب کند اما چند ساعت قبل از آغاز عملیات، اختلالاتی در کپسول رصد شد و ناسا پرتاب را لغو کرد.
برچسب ها: ناسا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *