به روز شده در ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۷:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب : ۲۹۸۸۶۵

هشدار مرکل به ایران در اسرائیل

هشدار مرکل به ایران در اسرائیل
گروه سیاسی: صدر اعظم آلمان، در آخرین سفر رسمی خود در پایان دوره ۱۶ ساله رهبری‌اش، به اسرائیل رفت.
آنگلا مرکل در ابتدای سفر خود با تاکید بر این که امنیت اسرائیل برای هر دولتی که در آلمان بر سر کار بیاید، موضوعی بسیار مهم خواهد بود، به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای و توقف مذاکرات احیای برجام هشدار داد.او گفت: "ما می‌خواهیم پیامی بی‌چون و چرا به ایران بدهیم که باید به سرعت به میز مذاکره برگردد... ما در هفته‌های سرنوشت‌سازی در ارتباط با آینده توافق هسته‌ای با ایران قرار داریم."
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل،  از آنگلا مرکل استقبال کرد و او را "دوست عزیز اسرائیل" خواند. بنت با انتقاد تلویحی از بعضی کشورهای اروپایی، از صدراعظم آلمان به دلیل حمایت "بی‌دریغ" از اسرائیل ستایش کرد.نخست وزیر اسرائیل گفت: "کسانی که در رویارویی اسرائیل با کشورهایی مانند ایران و گروه‌هایی مانند حماس و حزب‌الله بی‌طرف هستند، قطب‌نمای اخلاقی خود را از دست داده‌اند. و شما، خانم صدراعظم، سال‌ها به عنوان قطب‌نمای اخلاقی تمام قاره اروپا برای ترویج حمایت سازش‌ناپذیر از اسرائیل عمل کرده‌اید."


 
برچسب ها: آلمان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *